Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
6 STYCZNIA 20419 R.

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela.

Dzisiaj przed kościołem możemy wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko
w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Na parafialnej stronie internetowej (http://franciszkaniewtoruniu.net i FB) oraz w gablocie dostępny jest szczegółowy plan. Odwiedziny rozpoczynamy, od poniedziałku do piątku, od 16:00, a w soboty i niedziele od 14:30.

Prosimy o Waszą obecność, o przygotowanie krzyża, świec, wody święconej. Dzieci i młodzież – o zeszyty
z katechizacji. 27 stycznia w sobotę – wizyta duszpasterska dodatkowa: zgłoszenia telefonicznie, w zakrystii lub
w kancelarii parafialnej.

 1. W czwartek 10 stycznia, po świątecznej przerwie spotkanie wspólnoty odnowy w Duchu Świętym
 2. W sobotę 12 stycznia o 10:00 spotkanie ministrantów i lektorów.
 3. Za tydzień w niedzielę święto Chrztu Pańskiego, dlatego wspominając swój własny chrzest, na każdej Maszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę o przyniesienie na liturgię świec.
 4. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.
 5. Przy wyjścia z kościoła do nabycia tygodnik katolicki niedziela. W numerze m.in. artykuł o obronie polskich dzieci
  w świetle prawa norweskiego i niemieckiego, oraz o szukaniu Boga w codzienności, w kontekście dzisiejszej uroczystości.
 6. Nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej
  • w czwartek – adoracja przy żłóbku
  • w piątek – Droga krzyżowa
  • w sobotę – do Niepokalanej
 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp. Elżbieta Rutkowska z ul. Drzymały, śp. Janina Wierzbowska z ul. 63 Pułku Piechoty, śp. Mirosław Makosz z ul. Akacjowej, śp. Janusz Rosochowicz z ul. Poznańskiej oraz śp. Edmund Dąbrowski z ul. Parkowej. Doby Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Mędrcy? Magowie? Królowie? Spór o ich istnienie i liczbę; to detale. Istotą jest pytanie o odwagę: Czy stać nas na to, by tak jak oni pragnąć widzieć szerzej i wyruszyć w drogę? A może jesteśmy jak Herod skoncentrowani na sobie i nie dostrzegamy dziejących się obok ważnych spraw, które wydają się nam zbyt małe i liche, by stać się przedmiotem naszego zainteresowania? No chyba że zagrażają tak ciężko wypracowanemu przez nas obrazowi świata... Bóg objawia się tym, którzy mają w sobie pasję poszukiwania Go, którzy potrafią zostawić siebie i być darem dla innych.

o. Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.