Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU – 23.12.2018 R.

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Dobiega końca Adwent roku Pańskiego 2018. Dziękuję wszystkim, którzy tak gorliwie i licznie uczestniczyli w liturgii tego okresu.

 1. Jutro wigilia Uroczystości Narodzin Pana Jezusa. Przeżyjmy ją w naszych domach z radością i w duchu katolickim. Rozpocznijmy modlitwą i przeczytaniem fragmentu z Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, a składając sobie życzenia podzielmy się opłatkiem. Pielęgnujmy też polską tradycję śpiewania kolęd i pastorałek.

 

O godz. 22:00 i 24:00 w naszym kościele Msze św. pasterskie z Uroczystości Bożego Narodzenia w intencji Parafian
i Dobrodziejów.

 1. W Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia Msze św. o godz.: 8:00, 9:30, 11:00, 13:00, 18:30 i 20:00. Nie będzie Mszy św. o 6:30.

O godz. 11:00 najmłodszych Parafian zapraszamy na urodziny Dzieciątka Jezus. Będzie oczywiście tort, za który serdecznie dziękujemy Państwu Bartkowskim.

 1. W środę 26 grudnia – drugi dzień świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. tak jak w niedzielę, tj. o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00, 18:30 i 20:00. Po Mszach św. zbiórka do puszek na katolickie wyższe uczelnie w Polsce. O godz. 18:00 zapraszamy na adorację przy żłóbku.
 2. W przyszłą niedzielę 30 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i JózefaNa Mszy św. o 9:30 będzie śpiewał nasz chór parafialny, a o 11:00 małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
 3. Odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii rozpoczniemy 2 stycznia 2019 r. Na parafialnej stronie internetowej (http://franciszkaniewtoruniu.net) i na naszym profilu na Facebook’u (https://www.facebook.com/franciszkaniewtoruniu.net/) oraz w gablocie dostępny jest szczegółowy plan. Prosimy
  o zapoznanie się z nim, sprawdzenie i poinformowanie o ewentualnych pomyłkach czy brakach. Kolęda rozpoczynać się będzie od poniedziałku do piątku od 16:00, a w soboty i niedziele od 14:30.
 4. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.
 5. Nabożeństwa o godz. 18.00:
 • w środę 26 grudnia – adoracja przy żłóbku
 • w czwartek 28 grudnia – nieszpory i do św. Franciszka;
 • w piątek 29 grudnia – adoracja przy żłóbku;
 • w sobotę 30 grudnia – nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • w środę 26 grudnia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;
 • w czwartek 27 grudnia – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;
 • w piątek 28 grudnia – Święto świętych Młodzianków, męczenników;
 • w niedzielę 30 grudnia – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 1. Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki Niedziela – wydanie świąteczne za 10 zł; obejmuje dwa tygodnie, czyli 23-30 grudnia br. W numerze m.in. kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem, śpiewnik z kolędami i rytuałem wieczerzy wigilijnej oraz płyta z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Zachęcam do nabycia.
 2. W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii Anna Mike z ul. Hallera. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach
i w naszej parafialnej wspólnocie

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.