Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA III NIEDZIELĘ ADWENTU
– 16.12.2018 R.

 

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

 

W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszam do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

 

Przy wyjściu z kościoła młodzież z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego rozprowadza sianko na stół wigilijny oraz modlitewniki wigilijne.

 

Miło mi jest poinformować, że zakończył się już remont w biurze parafialnym, na korytarzu przy kościele, a także przy budowie nowego konfesjonału, w którym od kilku już dni słuchamy spowiedzi. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim Dobrodziejom i Darczyńcom za ofiary, okazaną pomoc i współpracę. Niech miłosierny Pan będzie dla Was dobry i łaskawy.

 

Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odprawiać po wieczornej Mszy św. W tym czasie w naszym sanktuarium będą głoszone tematyczne kazania –o 9 owocach Ducha Świętego, którymi są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (Ga 5, 22-23).

 

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabywać opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 i 15 zł.

 

 1. Zapraszam na Msze św. wotywne o NMP w Adwencie – Roraty, od poniedziałku do piątku:
 • dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 17:00
 • dla pozostałych wiernych o godz. 18.30.

W sobotę 22 grudnia o 6:45 zakończenie rorat. Serdecznie zapraszam.

 

 1. W środę 19 grudnia o 19:00 spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw Sychar.

 

 1. W piątek 21 grudnia o 19:00 spotkanie młodzieży franciszkańskiej.

 

 1. W sobotę 22 grudnia o 10:00 spotkanie opłatkowe dla ministrantów oraz lektorów z rodzicami.

 

 1. Porządek nabożeństw w ciągu tygodnia o godz. 18:00:
 • we wtorek – do św. Antoniego z Padwy
 • w środę – do MB Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
 • w piątek – Droga Krzyżowa
 • w sobotę – do Niepokalanej
 • w niedzielę – nieszpory, a o 7:40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. o nowej – perłowej sukni Czarnej Madonny, pomocy jaka niosą Polacy ofiarom wojen na Bliskim Wschodzie, a Iwona Flisikowska, po wizycie u trapistów, odpowie na pytanie, dlaczego dzisiaj światu potrzebni są mnisi. Zachęcam do lektury.

 

 1. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Wykorzystajmy jak najlepiej ten czas, na przygotowanie się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Zadbajmy przede wszystkim o przygotowanie duchowe, o to, by z czystym sercem powitać przychodzącego Pana. W naszej świątyni okazja do spowiedzi istnieje zawsze przed każdą Mszą św., oraz od poniedziałku do soboty: od 16:00 do 17:00.

 

W sposób szczególny możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania będzie w sobotę 22 grudnia:

 • od 16:00 do 18:30
 • od 19:30 do 21:00.

 

Uporczywe wołanie Jana Chrzciciela, obrazy, którymi się posługuje, i radykalizm jego świadectwa mogą stworzyć wrażenie, że nawrócenie jest czymś trudnym czy wręcz niewykonalnym. Tymczasem gdy ludzie pytają go, na czym konkretnie ma polegać przemiana życia, Jan Chrzciciel udziela prostych odpowiedzi. Jego polecenia są zdroworozsądkowe i nieprzekraczające ludzkich możliwości. Nawrócenie nie jest dokonywaniem rzeczy niemożliwych, lecz odkrywaniem prostoty codziennego życia z Bogiem.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

o. Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.