Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
– 02.12.2018 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie
  i rozwijanie więzi z Kościołem
  .

 

 1. Od dziś można nabywać opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 i 15 zł.

 

 1. Od poniedziałku 3 grudnia zapraszam na Msze św. wotywne o NMP w Adwencie – Roraty, od poniedziałku do piątku:
 • dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 17:00
 • dla pozostałych wiernych o godz. 18.30.

Ponadto w soboty zachęcamy do udziału w Roratach o godz. 6:45. Msze św. roratnie o 18.30 i 6:45 rozpoczynać będziemy łacińskim śpiewem gregoriańskim Rorate caeli.

Dzieci prosimy, by zabierały ze sobą lampiony, najlepiej własnoręcznie przygotowane. Wszystkich wiernych zachęcamy do przynoszenia lampionów lub świec jako widocznego znaku naszego czuwania i gotowości na przyjście Pana.

 

Od jutra przy ołtarzu św. Antoniego umieszczony zostanie kosz, do którego będzie można składać produkty spożywcze przeznaczone na paczki dla ubogich i starszych mieszkańców naszej parafii.

Tak jak w latach ubiegłych młodzież z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego w soboty 8 i 15 grudnia od 9:00 do 13:00 przeprowadzi kwestę na rzecz ubogich w sklepie Lidl.

Niech czas Adwentu zmotywuje nas do otwarcia się na potrzeby drugiego człowieka.

 

 1. W poniedziałek 3 grudnia spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej
 2. W środę o 8:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

 1. W czwartek 6 grudnia:
  • o 17:00 spotkanie parafialnego Zespołu Caritas, a następnie Msz św. w intencji jadłodajni dla ubogich, wszystkich darczyńców i dobrodziejów
  • pierwszy czwartek miesiąca, w którym szczególnie pragniemy prosić Boga o nowe powołania do służby Bożej. O godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo, a o 18:30 na Mszę św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne
   i misyjne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin.
  • o 18:00 w Domu Muz (ul. Poznańska) promocja książki Katarzyny Kluczwajd pt. Podgórz. Toruńskie przedmieście sprzed lat.

 

 1. W piątek 7 grudnia:
  • pierwszy piątek miesiąca – od 9:00 odwiedziny chorych z Komunią św.
  • okazja do spowiedzi 20 minut przed każdą Msza św., a także od 16:00 do 17:00. Msze św. z komunią św. wynagradzającą o 8:00, 15:00, 17:00 i 18:30
  • o 18:00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i chrzestnych przed udzieleniem sakramentu chrztu św.

 

 1. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, którą odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

W sobotę 8 grudnia odpust ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. W tym dniu nie ma Rorat; Msze św. o 8:00 i 18:30; o godz. 18:00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

W tym dniu przypada także tzw. Godzina łaski. Jest ona związana z ukazaniem się Matki Bożej 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech i Jej życzeniem, by każdego roku 8 grudnia od 12:00 do 13:00 obchodzić Godzinę łaski dla całego świata. Ma to być czas oddany Niepokalanej, wypełniony modlitwą za bliźnich, zwłaszcza za zatwardziałych grzeszników. Maryja obiecała, że w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy
i ciała. Zapraszamy zatem do naszej świątyni na wspólną modlitwę w tej godzinie (12:00).

 

 1. Za tydzień w niedzielę 9 grudnia:
  • po Mszach św. o godz. 9:30, 11:00 i 13:00 dzieci ze świetlicy św. Franciszka przeprowadzą kiermasz ozdób bożonarodzeniowych
  • na Mszy św. o 11:00 zostaną poświęcone i nałożone medaliki dzieciom przygotowującym się do przyjęcia
   I Komunii Świętej.
  • na Mszy św. o 13:00 udzielimy sakramentu chrztu św.
  • obchodzić będziemy XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe
   i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Przy wyjściu
   z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

 

 1. W najbliższy weekend (7-9.12) siostry serafitki zapraszają do Poznania na weekendowe dni modlitwy ze św. Franci-szkiem dla dziewczyn. Więcej informacji na stronie www.serafitki.pl i na Facebooku.

 

 1. Porządek nabożeństw w ciągu tygodnia o godz. 18:00:
 • we wtorek – do św. Antoniego z Padwy;
 • w środę – do MB Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin – w intencji rodzin i małżeństw (a po nabożeństwie Msza św. w tych intencjach);
 • w I czwartek miesiąca– o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 • w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • w sobotę – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
 • w niedzielę – nieszpory, a o 7:40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Prośby i podziękowania składane za wstawiennictwem Matki Najświętszej, św. Antoniego i św. Franciszka można składać do skarbonek umieszczonych przy ołtarzach bocznych.

 

 1. Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. W numerze m.in. artykuł o Niepokalanej, jako naszym wzorze oraz rozmowa z ks. Piotrem Pawlukiewiczem – słynnym rekolekcjonistą, zmagającym się z ciężką chorobą

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego,
 • w czwartek 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
 • w piątek 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa;
 • w piątek 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego.

 

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Stanisława Kujawska z ul. 63 Pułku Piechoty oraz śp. Urszula Jeziora z ul. Drzymały. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.