Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28.10.2018 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin w Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

 1. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe o 7:30, 17:00 (dla uczniów szkoły podst. od poniedziałku do piątku) i 18:00.
 2. Trwają prace remontowo-budowlane związane z adaptacją części klasztoru na konfesjonał w formie zamkniętego pomieszczenia.
 3. We wtorek 30 października o 17:00 spotkanie Żywego Różańca. Zapraszam wszystkie chętne osoby, które w ramach tej wspólnoty pragną włączyć się w modlitwę różańcową Kościoła.
 4. W środę 24 października o 18:30 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem Matki Bożej Podgórskiej w intencjach odczytanych podczas nabożeństwa oraz w intencji małżeństw i rodzin oraz w intencji Żywego Różańca, na którą zapraszam członków wszystkich ośmiu róż różańcowych.
 5. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych – święto nakazane. Msze św. w naszym kościele o 6:30, 8:00, 9:30 i 18:30. O 11:00 Msza św. na starym cmentarzu, a o 12:00 Msza św. na nowym cmentarzu, a przed nią o 11:40 procesja z modlitwami za zmarłych.

Od 9:00 na obu cmentarzach będzie można składać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych; o 20:00 tradycyjnie różaniec za zmarłych na nowym cmentarzu (gromadzimy się przy krzyżu).

Wierni, którzy nawiedzą kościół 1. lub 2. listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego (tylko jeden w ciągu dnia)
i ofiarować go tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni trzeba odmówić Ojcze nasz, Wierzą, oraz spełnić warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencji Ojca Świętego oraz akt żalu doskonałego.

Wierni którzy w dniach 1-8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz mogą na tych samych warunkach uzyskać odpust zupełny za zmarłych (w inne dni roku – cząstkowy).

 1. W piątek 2 listopada obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o 8:00, 15:00, 17:00 i 18:30.
 2. Zapraszam do składania wypominek za zmarłych, które są szczególnym wyrazem naszej miłości i pamięci. Za zmarłych
  z wypominek jednorazowych będziemy się modlić od 2 do 9 listopada na nabożeństwie o 18:00 odczytując imiona zmarłych, a następnie o 18:30 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Za zmarłych z wypominek rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9:00 oraz na Mszy św. zbiorowej w pierwszą środę miesiąca o 8:00.

Druki wypominek wyłożone są przy wyjściu z kościoła i można je składać w zakrystii, w biurze parafialnym oraz 1 listopada przed południem na naszych parafialnych cmentarzach.

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
 • w czwartek 1 listopada – o 18:00 nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a następnie Msza św. w tej intencji oraz za lektorów, ministrantów i ich rodziny
 • w piątek 2 listopada od godz. 9:00 odwiedziny chorych z sakramentami. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek 20 minut przed każdą Msza św., a także od 16:00 do 17:00. Msze św. z komunią św. wynagradzającą o 8:00, 15:00, 17:00 i 18:30.
 • w pierwszą sobotę na wieczornej Eucharystii będziemy się modlić w intencji żyjących i zmarłych: czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca, małżeństw i rodzin.

Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzi Róża Różańcowa Rodziców.

 1. W październiku 2019 roku organizujemy dwutygodniową pielgrzymkę do Włoch. Szczegółowe informacje w zakrystii
  i biurze parafialnym.
 2. Serdecznie zapraszam na katechezy, które we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. będą głosić katechiści Drogi Neokatechumenalnej.
 3. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela (5 zł). W numerze m.in. artykuły: Kapłaństwo Karola Wojtyły
  i stygmaty Św. Franciszka
  , a także o Uroczystości Wszystkich Świętych i Daniu Zadusznym.

Można nabyć kalendarze misyjne na 2019 rok (5 zł). Ofiary przekażemy naszym misjonarzom w Boliwii.

 1. Siostry Serafitki zapraszają do Nieszawy na weekendowe dni modlitwy ze św. Franciszkiem dla dziewczyn (od 15 lat).
  W planie czas zarówno dla Jezusa jak i możliwość spotkania innych osób żyjących wiarą. Więcej informacji u s. Łucji, na plakacie, na stronie www.serafitki.pl i na Facebooku.
 2. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza osoby starsze i samotne, które chcą aktywnie i kreatywnie spędzić swój wolny czas do Klubu Seniora, który organizujemy darmowe wyjścia kulturalne, a na miejscu ciekawe zajęcia z animatorem
  i terapeutą; codziennie dwudaniowy obiad. Ostatnie wolne miejsca. Zaprasza do kluby, który mieści się na Dworzec Główny PKP I piętro, lokal nr 70 (nad kasami).

Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę.
Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

 

Komentowanie jest niedostępne.