Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 23.09.2018 R.

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. Od wtorku 25 września rozpoczynamy nowennę ku czci św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy odmawiać będziemy po wieczornej Mszy św. przed ołtarzem naszego Patriarchy.

 

 1. W środę 19 września o 18:30 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem Matki Bożej Podgórskiej w intencjach odczytanych podczas nabożeństwa oraz w intencji małżeństw i rodzin.

 

 1. W czwartek 27 września o 19:30 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.

 

 1. W piątek 28 września po Mszy św. o 18:30:
  • spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego, zaprasza o. Tycjan Kubiak, asystent grupy
  • o 19:00 próba dla dzieci ze scholii parafialnej. „Scholaki” śpiewają na Mszach św. w niedzielę o 11:00. Wszystkie chętne dzieci serdecznie zapraszam.

 

 1. W sobotę 29 września
  • o 10:00 spotkanie ministrantów i lektorów
  • o 11:00 zapraszamy na spotkania Rycerzy św. Franciszka

 

 1. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w naszym sanktuarium 20 minut przed każdą Mszą św., a także od poniedziałku do soboty, od 16 do 17.

 

 1. W dniach 28-30 września przy naszym sanktuarium odbędą się rekolekcje zamknięte o umiłowaniu Eucharystii, które poprowadzi ks. Roman Chyliński, michalita.

 

 1. 6 października 2018 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się spotkanie dla młodzieży w łączności z odbywającym się synodem biskupów – „Stadion Młodych”. Koszt wyjazdu to 55 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

 

 1. W liturgii Kościoła:
 • we wtorek 25 września– bł. Władysława z Gielniowa, franciszkanina
 • w zwartek 27 września – św. Wincentego à Paulo
 • w piątek 28 września – św. Wacława, męczennika
 • w sobotę 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

 

 1. Porządek nabożeństw w ciągu tygodnia o godz. 18:00:
  • we wtorek ku czci św. Antoniego
  • w środę do Matki Bożej Podgórskiej – w intencji próśb i podziękowań
  • w czwartek nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu
  • w piątek Droga Krzyżowa
  • w sobotę ku czci Matki Bożej Niepokalanej
  • w niedzielę nieszpory

 

 1. Siostry Serafitki zapraszają do Poznania na weekendowe dni modlitwy ze św. Franciszkiem dla dziewczyn (od 15 lat). W planie czas zarówno dla Jezusa jak i możliwość spotkania innych osób żyjących wiarą. Więcej informacji u siostry Łucji, na plakacie, na stronie www.serafitki.pl i na Facebooku.
 2. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela (5 zł). W numerze m.in. rozmowa polską piosenkarką Haliną Frąckowiak oraz artykuł o siostrach franciszkankach Rodziny Maryi ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej. Zapraszam do lektury.
 3. Za tydzień w niedzielę 30 wrześnią  przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła charytatywne Caritas Diecezji Toruńskiej.

Nabyć można także kalendarze misyjne na 2019 rok (5 zł). Ofiary ze sprzedaży przekażemy naszym misjonarzom w Boliwii.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp. Józefa Zielińska z ul. Parkowej, śp. Joanna Morys z ul. Idzikowskiego oraz śp. Jan Gardzielewski z ul. 63 Pułku Piechoty. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

 

 

Komentowanie jest niedostępne.