Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 02.09.2018 R.

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. W dniach 1-3 września br., w naszym domu zakonnym, odbywa się wizytacja kanoniczna Ministra Prowincjalnego. Dzisiaj o 11:00 Ojciec Prowincjał Bernard Marciniak odprawi Mszę św. w intencji parafian i dobrodziejów.

 

 1. Bardzo dziękuję za złożone dziś ofiary w ramach kolekty remontowej, przeznaczonej na budowę konfesjonału.

Dziękuję także za życzenia imieninowe i wszelkie oznaki życzliwości, za modlitwę i każde dobre słowo.

 

 1. Proszę, aby osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Kalisza, w najbliższym tygodniu uzupełniły brakujące dane
  i uiściły opłatę.

 

 1. W poniedziałek 3 września rozpoczyna się nowy rok szkolny.
  • o 9:30 Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny dla Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego, pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla, pasterza naszej diecezji
  • podczas Mszy św. o 17:00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia, a na zakończenie liturgii udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

 

 1. W środę 5 września:
  • o 8:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominek, które można przynosić do zakrystii albo biura parafialnego
  • o 18:30 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem Matki Bożej Podgórskiej w intencjach odczytanych podczas nabożeństwa oraz w intencji małżeństw i rodzin.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca 6 września o 18:00 nabożeństwo, a następnie Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów, lektorów i ich rodzin. Serdeczne zapraszam.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca 7 września:
  • od 9:00 odwiedziny chorych i udzielenie sakramentów świętych
  • Msze św. z Komunią św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 8:00, 15:00, 17:00 i 18:30
  • o 17:00 zapraszam na Mszę św. wszystkie dzieci i młodzież. Dzieci z klas czwartych będą zbierały dziewięć pierwszych piątków
  • po Mszy św. o 18:30 spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego. Zaprasza o. Tycjan Kubiak, asystent grupy
  • również po wieczornej Mszy św. nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych

 

 1. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w naszym sanktuarium 20 minut przed każdą Mszą św., a także od poniedziałku do soboty, od 16 do 17.

 

 1. W sobotę 8 września o 10:00 spotkanie formacyjne dla ministrantów i lektorów. Serdecznie zaprasza wszystkich chłopaków, którzy chcą być ministrantami, szczególnie zaś tych z klas trzecich. Opiekunem grupy jest o. Iwo Hoefta.

W tym dniu w Grudziądzu w bazylice św. Mikołaja odbędzie się dzień skupienia dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

 1. W niedzielę 9 września na Mszy św.
  • o 11:00 pobłogosławimy plecaki, książki i inne przybory szkolne uczniom z klas pierwszych. Serdecznie zapraszam najmłodszych uczniów szkoły podstawowej
  • o 13:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św.

 

 1. W poniedziałek 10 września o 17:00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca. Zapraszam także chętne osoby, które chciały by w tej wspólnocie odmawiać codziennie jedną dziesiątkę różańca, czerpiąc jednocześnie duchowe owoce całej modlitwy.

 

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich, które przygotowywać się będą do I Komunii św. odbędzie się 21 września (piątek) po Mszy św. o 18:30. Podczas spotkania rodzice otrzymają książeczki do wklejania obrazków z uczestnictwa w niedzielnych Mszach św.

 

 1. W dniach 28-30 września br. organizujemy przy naszym sanktuarium rekolekcje zamknięte Umiłowanie Eucharystii. Nauki wygłosi ks. Roman Chyliński, michalita. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej parafii i FB.

 

 1. W liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek 3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • w sobotę 8 września – święto Narodzenia Najświeższej Maryi Panny.

 

 1. Porządek nabożeństw w ciągu tygodnia o godz. 18:00:
  • we wtorek ku czci św. Antoniego
  • w środę do Matki Bożej Podgórskiej – w intencji próśb i podziękowań
  • w czwartek o nowe powołania kapłańskie i zakonne
  • w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę ku czci Matki Bożej Niepokalanej
  • w niedzielę nieszpory

 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia za 5 złotych tygodnik katolicki Niedziela . W numerze m.in. o Westerplatte 1 września 1939 - polskich Termopilach, a także relacja z naszego odpustu Matki Bożej Podgórskiej. Zapraszam do lektury.

 

 

Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

 

Komentowanie jest niedostępne.