Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12.08.2018 R.

 

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary, w ramach kolekty remontowej, na budowę konfesjonału.

W minowym czasie zamontowaliśmy nagłośnienie na placu św. Franciszka. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

W ubiegłym tygodniu ministranci z naszej parafii byli na wspólnym wakacyjnym wyjeździe nad Morzem Bałtyckim. Dziękuję wszystkim, dzięki którym wyjazd mógł zostać zrealizowany, szczególnie zaś opiekunowi grupy o. Iwo Hoeft.

 

 1. W poniedziałek 13 sierpnia – dzień fatimski w naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Niepokalanej Dziewicy z Fatimy oraz różaniec święty wynagradzający.

 

 1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy bukiety z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

O 18:30 Msza św. zbiorowa do Matki Bożej Podgórskiej w intencjach odczytanych podczas nabożeństwa, oraz
w intencji rodzin i małżeństw.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  • we wtorek 14 sierpnia – św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, męczennika
  • w piątek 17 sierpnia – św. Jacka, kapłana, dominikanina
  • w sobotę 18 sierpnia –bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy, serafitki

 

 1. Za tydzień w niedzielę 19 sierpnia przeżywać będziemy odpust ku czci Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin. O godz. 12:00 (w kościele) Msza Św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla, pasterza diecezji toruńskiej, po której na placu przed naszym Liceum rozpocznie się piknik rodzinny na trawie: będzie można posilić ciało – zjeść kiełbaskę z grilla, zupę klasztorną, a na deser pyszne ciasto, napoje zimne i gorące. Dla rodzin przewidziane są różna atrakcje, gry i zabawy.

O godz. 16:00 koncert Tomka Kamińskiego, wspaniałego polskiego kompozytora, muzyka, wokalisty.

Do uroczystości odpustowej przygotujemy się, tak jak w ubiegły roku, nowenną. Na Mszach św. o 8:00 i 18:30 wygłaszane są kazania tematyczne, tym razem w oparciu o modlitwę Zdrowaś Maryjo.

W sobotę 18 sierpnia o 18:00 uroczyste nieszpory Maryjne, a po Mszy św. czuwanie różańcowe z Niepokalaną Matką.

W niedzielę Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 12:00 (suma), 18:30 i 20:00. Nie będzie Mszy św. o 11:00 i 13:00. Różaniec św. odmawiamy o 11:30 i 18:00. Po Mszy św. o 12:00 procesja z kopią obrazu MB Podgórskiej. Proszę, by w procesji, przed obrazem szli wszyscy członkowie żywego różańca z zapalonymi świecami; proszę także o niesienie chorągwi.

Szczegółowy plan nowenny i samego odpustu na plakatach przed kościołem.

Zwracam się z uprzejmą prośbą, o upieczenie ciast na nasze wspólne biesiadowanie i proszę, aby to wczesnej zgłosić w zakrystii, a gotowy wypiek przynieść w sobotę lub w niedzielę przed odpustem.

W niedzielę o 7:30 będziemy rozkładać na palcu przed liceum stoły, krzesła i namioty. Bardzo proszę o pomoc mężczyzn z naszej parafii. Koordynatorem tych prac jest pan Jan Cackowski.

Za okazaną pomoc i zrozumienie bardzo Wam dziękuję.

 

 1. Porządek nabożeństw w ciągu tygodnia o godz. 18:00:
  • we wtorek ku czci św. Antoniego
  • w środę do Matki Bożej Podgórskiej – w intencji próśb i podziękowań
  • w czwartek nieszpory i do św. Franciszka
  • w piątek Droga Krzyżowa
  • w sobotę do nieszpory ku czci Matki Bożej
  • w niedzielę różaniec

 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela .

 

 1. W obecnym roku przeżywamy Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu będzie miała miejsce w sobotę dnia 15 września 2018 roku. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich parafian i przybyłych gości do wspólnego wyjazdu do św. Józefa. Wyjazd 15 września (sobota) o 6:30, a powrót około 18:00. Kosz wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Serdecznie zapraszam.

 

 1. W tym tygodniu zmarła z naszej parafii śp. Czesława Królikowska z ul. Andersa. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju. Amen

 

Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie,

ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.