Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 05.08.2018 R.

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich Parafian i przybyłych Gości do naszego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Dziękuję za złożone ofiary w ramach kolekty remontowej na budowę konfesjonału.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • w poniedziałek 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego
  • w środę 8 sierpnia – św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego
  • w czwartek 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, współpatronki Europu
  • w piątek 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • w sobotę 11 sierpnia – święto św. Klary, dziewicy założycielki Zakonu Ubogich Pań

 

 1. W środę 8 sierpnia o 18:30 Msza św. do Matki Bożej Podgórskiej w intencjach zbiorowych odczytanych podczas nabożeństwa, oraz w intencji rodzin i małżeństw.

 

 1. W sobotę 11 sierpnia o godz. 18:30 Msza św. w intencji Róży różańcowej św. Klary z Asyżu.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 12 sierpnia o 13:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św.
  Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek 10 sierpnia, po wieczornej Mszy św.

 

 1. Porządek nabożeństw w ciągu tygodnia o godz. 18:00:
  • we wtorek ku czci św. Antoniego
  • w środę do Matki Bożej Podgórskiej – w intencji próśb i podziękowań
  • w czwartek nieszpory i do św. Franciszka
  • w piątek Droga Krzyżowa
  • w sobotę do Matki Bożej Niepokalanej
  • w niedzielę nieszpory

 

 1. Już dziś serdecznie zapraszam 19 sierpnia na odpust ku czci Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin. O godz. 12:00 (w kościele) Msza Św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla, po której na placu przed naszym Liceum rozpocznie się piknik rodzinny: będzie można posilić ciało – zjeść kiełbaskę z grilla, zupę klasztorną, a na deser pyszne ciasto, napoje zimne i gorące. Dla rodzin przewidziane są różna atrakcje, gry i zabawy.

 

O godz. 16:00 koncert Tomka Kamińskiego, wspaniałego polskiego kompozytora, muzyka, wokalisty.

Do uroczystości odpustowej przygotujemy się, tak jak w ubiegły roku nowenną. Przez dziewięć dni będą wygłaszane kazania tematyczne, tym razem w oparciu o modlitwę Zdrowaś Maryjo. Szczegółowy plan nowenny i samego odpustu na plakatach przed kościołem.

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą, o upieczenie ciast na nasze wspólne biesiadowanie i proszę, aby to wczesnej zgłosić w zakrystii, a gotowy wypiek przynieść w sobotę lub w niedzielę przed odpustem.

Za okazaną pomoc i zrozumienie bardzo Wam dziękuję.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela .

 

 

 1. Od 4 do 14 sierpnia w naszym mieście trwa 39 minipielgrzymka, jako duchowe wsparcie pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Plan minipielgrzymki w gablocie. Z naszego kościoła pielgrzymi wyruszą do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP 11 sierpnia (sobota) o godz. 15:00.

 

 1. W obecnym roku przeżywamy Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu będzie miała miejsce w sobotę dnia 15 września 2018 roku. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich parafian i przybyłych gości do wspólnego wyjazdu do św. Józefa. Wyjazd 15 września (sobota) o 6:30, a powrót około 18:00. Kosz wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Serdecznie zapraszam.

 

 1. W tym tygodniu zmarł z naszej parafii śp. Erwin Nowak, z ul. 63 Pułku Piechoty. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju. Amen

 

Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.