Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 29.07.2018 R.

 

 

 

 1. W środę 1 sierpnia:
  • o 8:00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych z wypominek, które można składać w zakrystii lub biurze parafialnym
  • o 18:30 Msza Św. do Matki Bożej Podgórskiej w intencjach zbiorowych odczytanych podczas nabożeństwa, oraz
   w intencji rodzin i małżeństw.

 

 1. W czwartek 2 sierpnia święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze św. z kazaniami o 8:00 i 18:30. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny
  i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej.
  • w pierwszy czwartek 2 sierpnia o 18:00 nabożeństwo, a następnie Msza Św. w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji lektorów, ministrantów i ich rodzin
  • w pierwszy piątek 3 sierpnia Msze Św. z komunią wynagradzającą o 8;00, 15:00 i 18:30. O 18:00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w pierwszą sobotę 4 sierpnia o 18:30 Msza Św. za żyjących i zmarłych: czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca (oraz w intencji małżonków odnawiających przysięgę małżeńską), a następne różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • we wtorek 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera, założyciela jezuitów
  • w środę 1 sierpnia – św. Alfonsa Liguoriego, prezbitera i doktora Kościoła, założyciela redemptorystów
  • w sobotę 4 sierpnia – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów
 2. Porządek nabożeństw w ciągu tygodnia o godz. 18:00:
  • we wtorek ku czci św. Antoniego
  • w środę do Matki Bożej Podgórskiej
  • w czwartek nieszpory i do św. Franciszka
  • w piątek Droga Krzyżowa
  • w sobotę do Matki Bożej Niepokalanej
  • w niedzielę nieszpory
 3. Serdecznie zapraszamy na Pieszą Franciszkańską Pielgrzymkę z Brodnicy na Jasną Górę (3-12 sierpnia 2018). Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej parafii.
 4. Proszę, aby osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę (20-21 sierpnia br.), uzupełniły brakujące dane i opłaty.
 5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela .

 

 1. Już dziś serdecznie zapraszam 19 sierpnia na odpust ku czci Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin, a następnie na piknik rodzinny i koncert Tomka Kamińskiego. O godz. 12:00 (w kościele) Msza Św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla, po której na placu przed naszym Liceum rozpocznie się wspólne biesiadowanie, zabawy i gry dla rodzin. O godz. 16:00 koncert Tomka Kamińskiego, wspaniałego polskiego kompozytora, muzyka, wokalisty.

Do uroczystości odpustowej przygotujemy się, tak jak w ubiegły roku nowenną. Przez dziewięć dni będą wygłaszane kazania tematyczne, tym razem w oparciu o modlitwę Zdrowaś Maryjo. Szczegółowy plan nowenny i samego odpustu na plakatach przed kościołem.

W związku z powyższym 1 sierpnia (środa) o 19:15 zapraszam na spotkanie parafialną radę duszpasterską, liderów wszystkich grup duszpasterskich oraz chętne osoby do bezpośredniego zaangażowania się w uroczystość odpustową.

 

 1. Od 4 do 14 sierpnia w naszym mieście odbędzie się 39 minipielgrzymka, jako duchowe wsparcie pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Plan minipielgrzymki w gablocie. Z naszego kościoła pielgrzymi wyruszą do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP 11 sierpnia (sobota) o godz. 15:00.

 

 1. W obecnym roku przeżywamy Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu będzie miała miejsce w sobotę dnia 15 września 2018 roku. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich parafian i przybyłych gości do wspólnego wyjazdu do św. Józefa.

Wyjazd 15 września (sobota) o 6:30, a powrót około 18:00. Kosz wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca kolekta remontowa przeznaczona będzie na prace związane z budową konfesjonału. Za założone ofiary już dzisiaj serdecznie dziękuję.

 

 1. W tym tygodniu zmarł z naszej parafii śp. Adam Zakierski z ul. Wyrzyskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju. Amen

 

 

 

Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.