Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
1.08.2018 r.

 1. Serdecznie dziękuje wszystkim za udział w odpuście parafialnym ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Dziękuję również za złożone dzisiaj ofiary w ramach kolekty remontowej na budowę konfesjonału.

Decyzją Zarządu naszej Prowincji o. Korneliusz Mroziński i br. Jeremiasz Wójcik zostali przeniesieni do domu zakonnego w Toruniu. Współbraciom życzymy wielu łask za wstawiennictwem Niepokalanej Królowej Rodzin.

O 18:00 Nieszpory niedzielne.

 

 1. We wtorek o 18: nabożeństwo ku czci św. Antoniego

 

 1. W środę o 8:00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych z wypominek, które można już przynosić do zakrystii albo do biura parafialnego.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej.
  • w pierwszy czwartek miesiąca 5 lipca o 18:00 nabożeństwo, a następnie Msza Św. w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w intencji oraz lektorów, ministrantów i ich rodzin
  • w pierwszy piątek 6 lipca Msze Św. z komunią wynagradzającą o 8;00, 15:00 i 18:30. O 18:00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w pierwszą sobotę 7 lipca o 18:30 Msza Św. za żyjących i zmarłych: czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca (oraz w intencji małżonków odnawiających przysięgę małżeńską), a następne różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzi Parafialny Zespół Caritas

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • we wtorek 3 lipca – święto św. Tomasza, Apostoła
  • w piątek, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych

 

 1. Serdecznie zapraszamy na Pieszą Franciszkańską Pielgrzymkę z Brodnicy na Jasną Górę (3-12 sierpnia 2018). Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W dniach 20-21 sierpnia organizujemy autokarową pielgrzymkę do Wambierzyc – śląskiej Jerozolimy, Trzebnicy, Barda i Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny. Koszt 240 zł. Zapisy w zakrystii. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.

 

 1. Od poniedziałku do soboty, od 16:00 do 17:00, przy naszym sanktuarium jest dyżur spowiedzi św. Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania z łaski Bożego miłosierdzia.

 

 1. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych, a szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

Tak jak w poprzednich latach, dla kandydatów z naszej parafii, przewidziane są dwa stypendia proboszcza. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Już dziś informuję, że 19 sierpnia (niedzielą) odbędzie się odpust ku czci Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin. Mszy Św. o 12:00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Wiesław Śmigiel, pasterz diecezji toruńskiej. Do tej uroczystości przygotujemy się odprawiając nowennę dziewięciu Mszy Św. z tematycznymi kazaniami; w tym roku w oparciu o tekst Zdrowaś Maryjo.

Po uroczystej sumie odpustowej przewidziany jest piknik rodzinny dla rodzin z naszej diecezji, a na zakończenie spotkania o 16:00 odbędzie się koncert Tomka Kamińskiego, świetnego muzyka i kompozytora.

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela oraz dwumiesięcznik Misyjne Drogi (5 zł).

12. W minionym tygodniu zmarł z naszej parafii śp. Andrzej Karubin z ul. Okólnej. Dobry Jezu , a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech przez Boże miłosierdzie odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

13. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

 

Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

 

Komentowanie jest niedostępne.