Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.06 2018 r.

 

 

 

 

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

Decyzją Zarządu Prowincji br. Bogumił Dudziński został przeniesiony do domu zakonnego w Poznaniu. Dziękczynna Msza Św. w Jego intencji w poniedziałek 25 czerwca o 8:00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

Do soboty 30 czerwca zapraszam na nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa
o 18:00.

 1. W poniedziałek 25 czerwca o 17:00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca.
 2. W środę w diecezji toruńskiej uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji. O 18:00 nabożeństwo nieustającej nowenny, a o 18:30 Msza Św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej za małżeństwa i rodziny.
 3. W czwartek 28 czerwca o 19:30 Msza Św. z modlitwami o uzdrowienie. Będzie to jednocześnie wigilia uroczystości św. Ap. Piotra i Pawła.
 4. W piątek 29 czerwca Uroczystość odpustowa ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej parafii.

Msze Św. z kazaniami o 8:00, 15:00 i 18:30. Wieczorną Mszę Św. w intencji Parafian i Dobrodziejów odprawi
i kazanie wygłosi o. prof. dr hab. Adam Sikora OFM.

Proszę, aby w procesji eucharystycznej, na zakończenie Mszy Św. niesione były chorągwie i baldachim. Wszystkich parafian i gości modlących się naszym sanktuarium serdecznie zapraszam do wspólnego uwielbienia Boga.

 1. Za tydzień pierwsza niedziela lipca. Kolekta przeznaczona będzie na budowę konfesjonału – zamkniętego pomieszczenia z wejściem w kruchcie kościoła. Za złożone ofiary już dziś serdecznie dziękuję.

O 18:00 Nieszpory niedzielne.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • w czwartek 28 czerwca - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
 2. Serdecznie zapraszamy na Pieszą Franciszkańską Pielgrzymkę z Brodnicy na Jasną Górę (3-12 sierpnia 2018). Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej parafii.
 3. W dniach 20-21 sierpnia organizujemy autokarową pielgrzymkę do Wambierzyc – śląskiej Jerozolimy, Trzebnicy, Barda i Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny. Koszt 240 zł. Zapisy w zakrystii. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.
 4. Od poniedziałku do soboty, od 16:00 do 17:00, przy naszym sanktuarium jest dyżur spowiedzi św. Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania z łaski Bożego miłosierdzia.
 5. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych, a szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

Tak jak w poprzednich latach, dla kandydatów z naszej parafii, przewidziane są dwa stypendia proboszcza. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.
 2. W minionym tygodniu zmarł z naszej parafii śp. Andrzej Kokot z ul. 63 Pułku Piechoty. Dobry Jezu , a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech przez Boże miłosierdzie odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Wszystkim uczniom, dzieciom i młodzieży, nauczycielom i pracownikom szkół życzę błogosławionego, bezpiecznego czasu wakacji. Niech czas odpoczynku, urlopu i relaksu upłynie nam w dobrej atmosferze, bezpiecznie, w Bożej obecności.

Serdecznie dziękuję Panią z PZ Caritas za posługę mi minionym półroczu, dziękuję paniom że świetlicy św. Franciszka za cichą, systematyczną i nieocenioną
pracę z dziećmi.

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.