OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.06 2018 r.

 

 

 

 

 1. Dziś o 11:00 Msza Św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie w klasztorze.

Codziennie o 18:00 zapraszam na nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. W czwartek 21 czerwca

 

 • o 17:00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam serdecznie dzieci i młodzież z nasze parafii, a także nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Wspólnie chcemy podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny
 • po Mszy Św. wieczornej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne z modlitwą uniżenia. Wszystkich, którym bliska sercu jest troska o nowe powołania, serdecznie zapraszam.

 

 1. W piątek 22 czerwca
  • o 9:45 Msza Św. na zakończenie roku szkolnego dla Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego
  • o 18:30 z racji 22 dnia miesiąca, o 18:30 Msza Św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Ojczyzny i o świętość życia Polaków. W tym dniu pochylimy się nad kolejnym dokumentem św. papieża, a tym razem będzie to List Apostolski Dies Domini (1998), o świętowaniu niedzieli. Serdecznie zapraszam.
 1. W sobotę 23 czerwca
  • o 12:00 w Brzozie spotkanie rekreacyjne, na zakończenie roku szkolnego dla scholii parafialnej
  • o 14:00 spotkanie przy grillu dla ministrantów, lektorów oraz młodzieży FRA

   W niedziele 24 o 13:30 Msza św. w Intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Zakonu Braci Mniejszych, a następnie spotkanie formacyjne w klasztorze.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • w piątek 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, kleryka jezuickiego
  • w niedzielę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzcielna

 

 1. Serdecznie zapraszamy na Pieszą Franciszkańską Pielgrzymkę z Brodnicy na Jasną Górę (3-12 sierpnia 2018). Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W dniach 20-21 sierpnia organizujemy autokarową pielgrzymkę do Wambierzyc – śląskiej Jerozolimy, Trzebnicy, Barda i Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny. Koszt 240 zł. Zapisy w zakrystii. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.

 

 1. Od poniedziałku do soboty, od 16:00 do 17:00, przy naszym sanktuarium jest dyżur spowiedzi św. Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania z łaski Bożego miłosierdzia.

 

 1. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych, a szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

Tak jak w poprzednich latach, dla kandydatów z naszej parafii, przewidziane są dwa stypendia proboszcza. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

 

Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą
i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.