OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

X NIEDZIELA ZWYKŁA 10.06 2018 r.

 

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone przed tygodniem w ramach kolekty remontowej, która będą przeznaczona na prace związanie z budową konfesjonału – zamkniętego pomieszczenia, z wejściem w kruchcie kościoła; zebrane 4200 zł pokryje koszty projektu budowlanego.

Dziś o 14:30 z Rynku Staromiejskiego wyruszy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Serdecznie zachęcam do udziału w tej szlachetniej inicjatywie promującej jedne z najważniejszych dla nas wartości.

Codziennie o 18:00 zapraszam na nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. Do wtorku 12 czerwca odprawiamy nowennę przed świętem św. Antoniego z Padwy.

W środę 13 czerwca święto św. Antoniego z Padwy, Doktora Ewngelicznego. Msze św. z kazaniami o 8:00 i 18:30. W tym dniu tradycyjnie będziemy błogosławić dzieci oraz święcić lilie.

 

 1. W czwartek 14 czerwca
  • o 17:00 spotkane parafialnego Zespołu Caritas, a o 18:30 Msza Św. w intencji jadłodajni dla ubogich: wszystkich darczyńców, członków PZ Caritas i osób korzystającej z naszej pomocy
  • po Mszy Św. wieczornej spotkanie wspólnoty odnowy w Duchu Świętym Magnificat
 2. W piątek 14 czerwca po wieczornej Mszy Św. spotkanie młodzieży Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego.
 3. W sobotę 16 czerwca o 10:00 spotkanie ministrantów i lektorów.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 17 czerwca
  • o 11:00 Msza Św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie w klasztorze
  • 0 16:30 spotkanie wspólnoty Komunia małżeństw
 2. We wtorek 19 czerwca organizowana jest pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Koszt wyjazdu 30 zł, a zapisy w zakrystii lub w SP15 u o. Tycjana Kubiaka.

 

 1. Od poniedziałku do soboty, od 16:00 do 17:00, przy naszym sanktuarium jest dyżur spowiedzi św. Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania, w tym czasie z łaski Bożego miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • w poniedziałek 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
  • we wtorek 12 czerwca – wspomnienie bł. męczenników: Anastazego Pankiewicza i Narcyza Turchana prezbiterów i 106 Towarzyszy
  • w czwartek 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w piątek 15 czerwca – wspomnienie bł. Jolanty, klaryski

 

 1. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych, a szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

Tak jak w poprzednich latach, dla kandydatów z naszej parafii, przewidziane są dwa stypendia proboszcza. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

 

 1. W minionym tygodniu, z naszej parafii, Pan odwołał do wieczności śp. Jerzego Bukowskiego z ul. 63 Pułku Piechoty. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 

Dziś Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Każdego dnia musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.