OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 3.06 2018 r.

 

 

 

 

 1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj w ramach kolekty remontowej, która będzie przeznaczona na prace związanie z budową konfesjonału – zamkniętego pomieszczenia, z wejściem w kruchcie kościoła.

Dziękuję za udział w nabożeństwach majowych, młodzieży za przyjęcie sakramentu bierzmowania i za serdeczne przywitanie ks. bp. Wiesława Śmigla w naszej parafii.

Codziennie o 18:00 zapraszam na nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne: w tygodniu po Mszy św. o 18:30, a w niedzielę o 11:00.

 

 1. Od poniedziałku 4 czerwca rozpoczynamy nowennę przed świętem św. Antoniego z Padwy, którą odprawiać będziemy na zakończenie nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. Od poniedziałku do czwartku w naszej prowincji zakonnej odbywać się będzie KAPITUŁA NAMIOTÓW. Bracia spotkają się na Świętej Górze w Gostyniu, aby podjąć refleksję nad naszym dzisiaj, ufnie kierując wzrok ku temu co przed nami. Polecamy się Waszej modlitwie.

 

 1. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się
  o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 8:00, 15:00 i 18:30. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Po Mszy św. spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw Sychar.

 

 1. W niedziele 10 czerwca imienia obchodzi Bogumił Dudziński. Na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszam o godz. 9:30.

O 14:30 z Rynku Staromiejskiego wyruszy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Serdecznie zachęcam do udziału w tej szlachetniej inicjatywie promującej jedne z najważniejszych dla nas wartości.

 

 1. Od poniedziałku do soboty, od 16:00 do 17:00, przy naszym sanktuarium jest dyżur spowiedzi św. Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania, w tym czasie z łaski Bożego miłosierdzia.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • We wtorek 5 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, pierwszego biskupa misyjnego ludów germańskich, męczennika, patrona Niemiec
  • W sobotę 9 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi

 

 1. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych, a szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

Tak jak w poprzednich latach, dla kandydatów z naszej parafii, przewidziane są dwa stypendia proboszcza. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

 

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.