OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy 27 maja 2018 r.

 

 

 1. Dzisiaj, w uroczystości Trójcy Przenajświętszej:
  • mija czas Komunii św. wielkanocnej, do przyjęcia której zobowiązani jesteśmy, wypełniając trzecie przykazanie kościelne
  • o 13:00 Msza Św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz Zakonu Braci Mniejszych, a następnie spotkanie formacyjne.
  • o 18:30 Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel udzieli sakramentu bierzmowania; będzie to pierwsza wizyta duszpasterska nowego biskupa diecezjalnego w naszej parafii, dlatego zapraszam wszystkich Parafian do jak najliczniejszego udziału w tej Eucharystii, która będzie jednocześnie oficjalnym przywitaniem Księdza Biskupa w naszym Dekanacie Toruń IV.

Codziennie, do czwartku zapraszam na nabożeństwo majowe z litanią loretańską o godz. 18:00.

 

 1. W poniedziałek 28 maja o 17:00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca.

 

 1. W środę 30 maja:
  • o 17:00 próba dla dziewczynek sypiących kwiaty na procesji Bożego Ciała oraz w czasie oktawy. Zwyczajem lat minionych serdecznie proszę o przynoszenie kwiatów na precesję. Można je składać do kosza przy zakrystii
  • o 18:30 Msza Św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej oraz w intencji rodzin i małżeństw.
   Mszy Św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Antoni Majewski, neoprezbiter, który w Wielkim Poście miał praktyki diakońskie w naszej parafii. Serdecznie zapraszam.
 1. W czwartek 31 maja uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (święto nakazane). Msze Św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, ok.12:30 (po zakończonej procesji zamiast o 13:00) oraz o 18:30. Nie będzie Mszy Św.
  o 11:00 i 20:00.

Po Mszy Św. o 9:30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii: Poznańską, Prűfferów, Iwanowskiej, Drzymały, Inowrocławską, Paderewskiego, Parkową i Poznańską.

Proszę, aby w procesji przed Najświętszym Sakramentem szła liturgiczna służba ołtarza, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne ubrane w szaty, dziewczynki – w każdym wieku, sypiące kwiaty. Na ten uroczysty dzień proszę o tradycyjne udekorowanie okien naszych domów, wywieszenie flag, o liczny udział w procesji parafian
w postawie skupienia i pobożności.

O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę: 1 ołtarz przy ul. Iwanowskiej – Żywy Różaniec, II ołtarz przy ul. Paderewskiego przy ZOLu – Siostry Serafitki; III ołtarz przy ul. Poznańskiej – Franciszkański Ruch Apostolski, IV ołtarz przy dzwonnicy – Franciszkański Zakon Świeckich.

Wieczorem w Boże Ciało, o 19:30 serdecznie zapraszam na ewangelizacyjny koncert uwielbienia z zespołem New Day, który odbędzie się w na placu św. Franciszka. Honorowy patronat nad koncertem objęli Biskup Toruński Wiesław Śmigiel i Minister Prowincjalny o. Bernard Marciniak OFM. Partnerem głównym koncertu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie; organizacja Koncertu Uwielbienia został dofinansowana przez Gminę Miasta Toruń.

 

 1. W oktawie Bożego Ciała będą się odbywać procesje eucharystyczne: w tygodniu po Mszy św. o 18:30
  a w niedzielę po Mszy św. o 11:00.

 

 1. W piątek 1 czerwca:
  • rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18:00
  • W pierwszy piątek miesiąca od 9:00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą
  • imieniny odchodzi o. Justyn Berus Dyrektor Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Na Mszę Św. w intencji Solenizanta zapraszam na godz. 18:30.
  • Msze Św. z Komunią Św. wynagradzającą z racji I piątku miesiąca o godz. 8:00, 15:00, 17:00 i 18:30. Spowiedź przed każdą Maszą Św.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Posłanie w dniach 1-3.06 br. organizuje w naszym Liceum rekolekcje zamknięte „Uzdrowienie przez Eucharystię”. Szczegółowe informacje na plakacie.

 

 1. W sobotę 2 czerwca:
  • organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży w Lednicy. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisywać można się w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  • O 18:30 Msza Św. za żyjących i zmarłych czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, w intencji Żywego Różańca oraz wszystkich rodzin. Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzi wspólnota Kościół Domowy.
  • Księża Michalici od godz. 9:00 zapraszają na 24 już Dzień Dziecka MICHAYLAND na Bydgoskim Przedmieściu.

 

 1. Od poniedziałku do soboty, od 16:00 do 17:00, przy naszym sanktuarium jest dyżur spowiedzi św. Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania, w tym czasie, z łaski Bożego miłosierdzia.

 

 1. W przyszłą niedziele kolekta remontowa będzie przeznaczona na prace związanie z budową konfesjonału – zamkniętego pomieszczenia, z wejściem w kruchcie kościoła. Za ofiarność już dzisiaj dziękuję .

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • We wtorek 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • W piątek 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika

 

 1. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły. Tak jak w poprzednich latach, dla kandydatów z naszej parafii przewidziane są stypendia proboszcza. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp. Krystyna Olszewska z ul. Drzymały, Maria Martin z ul. Parkowej, Maria Mol z ul. 63 Pułku Piechoty. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu,

o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego.

Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.