OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20 maja 2018 r.

 

 

 

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominam, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do Uoczystości Trójcy Przenajświętszej (27 maja). Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Codziennie zapraszam na nabożeństwo majowe z litanią loretańską o godz. 18:00.

 

 1. We wtorek 24 maja, o godz. 14:00 zapraszamy osoby mieszkające na Podgórzu, które chcą wrócić do aktywnego funkcjonowania społecznego i zawodowego na spotkanie, na którym zostaną przedstawione informacje na temat projektu Aktywne Włączenie Społeczne oraz możliwości w nim udziału. Spotkanie odbędzie się w świetlicy św. Franciszka.

 

 1. W miniony czwartek 17 maja trzech braci diakonów z naszego franciszkańskiego seminarium we Wronkach przyjęło święcenia prezbiteratu. Serdecznie zapraszam na Mszę Św. w środę 23 maja, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Aleksy Moryson OFM neoprezbiter, a na zakończenie liturii udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

 

 1. W środę 23 maja i w piątek 25 maja spotkania z kandydatami do bierzmowania. Plan spotkania: 18:00 nabożeństwo majowe, 18:30 Msza Św., 19:00 próba liturgiczna.

 

 1. W czwartek 24 maja o 19:30 Msza Św. a następnie modlitwy o uzdrowienie poprowadzi wspólnota Odnowa w Duchu Świętym

 

 1. W sobotę 26 maja w auli Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego o 13:00 rozpocznie się spotkanie autorskie z o. Błażejem Sekulą, w związku z opublikowaniem swojej nowej książki „Życie z Bogiem dla ludzi”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Ponadto, biedzie to również czas dziękczynienia Bogu za 85 lat życia naszego czcigodnego Jubilata.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam na to spotkanie, na urodzinowy tort i kawę.

 

 1. W przyszłą niedzielę o 13:00 Msza Św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz Zakonu Braci Mniejszych, a następnie spotkanie formacyjne.

 

Również za tydzień w niedzielę 27 maja, na Mszy Św. o 18:30, Biskup Toruński Wiesław Śmigiel, udzieli sakramentu bierzmowania. To pierwsza wizyta duszpasterska nowego Biskupa Diecezjalnego w naszej parafii, dlatego zapraszam wszystkich Parafian do jak najliczniejszego udziału w tej Eucharystii, która będzie jednocześnie oficjalnym przywitaniem Księdza Biskupa w naszym Dekanacie Toruń IV.

Niech przybycie do naszej wspólnoty Pasterza i Ojca Diecezji będzie dla wszystkich źródłem radości przeżywanej we wspólnocie Kościoła. Wszystkich Parafian jeszcze raz serdecznie zapraszam!

 

 1. Od poniedziałku do soboty, od 16:00 do 17:00, przy naszym sanktuarium jest dyżur spowiedzi św. Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania, w tym czasie, z łaski Bożego miłosierdzia.

 

 1. Już dziś zapraszam na uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii (31 maja), a wieczorem o 19:00 na koncert uwielbienia z zespołem New Day, który odbędzie się w na placu św. Franciszka. Honorowy patronat nad koncertem objęli Biskup Toruński Wiesław Śmigiel i Minister Prowincjalny o. Bernard Marciniak OFM.

 

 1. W sobotę, 2 czerwca organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży w Lednicy. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisywać można się w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • W poniedziałek 21 maja święto NMP, Matki Kościoła
  • W środę 23 maja – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu
  • W czwartek 24 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • W sobotę 26 maja – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera

 

 1. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp. Albin Makowski oraz śp. Irena Weber. Doby Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu.

Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

Pana zaprasza także i ciebie do głoszenia Dobrej Nowiny o Jego Królestwie.

 

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

 

Komentowanie jest niedostępne.