OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13 maja 2018 r.

 

 

 1. Serdecznie dziękuję za złożone przed tygodniem ofiary w ramach kolekty remontowej (3880 zł).

 

 1. Wczoraj na Mszach Św. o 10:00 i 12:00 110 dzieci przyjęło pierwszy raz Jezusa w Eucharystii. W biały tygodniu rodziców wraz z dziećmi zapraszam o 18:00 na nabożeństwa majowe, a następnie na Mszę św. W piątek, na zakończenie białego tygodnia dzieci otrzymają pamiątki I Komunii Świętej.

W kościele zawisł nowy żyrandol. Zakupiony został m.in. z ofiar składanych przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a także osób bierzmowanych, Żywego Różańca i darczyńców anonimowych.

Pragnę serdecznie podziękować nauczycielkom i słuchaczkom kursu florystycznego z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu, które w ramach praktyce zawodowych wykonały bezpłatnie dekorację kościoła.

Dzisiaj, pierwsze w tym roku, nabożeństwo fatimskie. O godz. 17:00 wyruszymy w procesji ulicami parafii (Poznańską, Prűfferów, Iwanowskiej, Drzymały i Poznańską) z figurą niepokalanej Pani z Fatimy
i będziemy odmawiać różaniec. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Codziennie zapraszam na nabożeństwa majowe z litanią loretańską o godz. 18:00. W nabożeństwie obowiązkowo uczestniczą dzieci z klas III i kandydaci do bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

 1. W poniedziałek, 14 maja spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania. Plan spotkania: o 18:00 nabożeństwo majowe, o 18:30 wspólna Eucharystia z kazaniem, 19:00 – katecheza.

 

 1. W czwartek, w Poznaniu trzech braci diakonów z naszego seminarium duchownego przyjmie święcenia prezbiteratu, a jeden brat świecenia diakonatu. Polecamy ich ufnej modlitwie.

 

 1. W piątek od 16:00 spowiedź dla dzieci przeżywających pierwszą rocznicę Komunii Świętej.

Msza św. z tej okazji w przyszłą niedzielę o 11:00. Dzieci przychodzą odświętnie ubrane, a te które mogą,
w szatach liturgicznych.

 

 1. W sobotę 19 maja imieniny obchodzi o. Iwo Hoeft, wikariusz naszej parafii. Serdecznie zapraszam na Mszę Św. w intencji solenizanta, w sobotę o godz. 8:00.

W sobotę, także, serdecznie zapraszam na ogólnotoruńskie czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego wraz
z Ks. Bp. Wiesławem Śmiglem, które rozpocznie się od 21:00 w katedrze świętych Janów.

 

 1. W przyszłą niedzielę o 11:00 Msza Św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie formacyjne.

 

 1. Od poniedziałku do soboty, od 16:00 do 17:00, przy naszym sanktuarium jest dyżur spowiedzi św. Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania, w tym czasie, z łaski Bożego miłosierdzia.

 

 

 1. Już dziś zapraszam na uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii (31 maja), a wieczorem o 19:00 na koncert uwielbienia z zespołem New Day, który odbędzie się w na placu św. Franciszka. Honorowy patronat nad koncertem objęli Biskup Toruński Wiesław Śmigiel i Minister Prowincjalny o. Bernard Marciniak OFM.

 

 1. W sobotę, 2 czerwca organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży w Lednicy. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisywać można się w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • W poniedziałek 14 maja – święto św. Macieja, Apostoła
  • We wtorek 15 maja – św. Małgorzaty z Kortony, tercjarki franciszkańskiej
  • W środę 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
  • W czwartek 17 maja – wspomnienie św. Paschalisa Baylon, franciszkanina
  • W piątek 18 maja – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, franciszkanina

 

 1. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

 

 1. Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się za dwa tygodnie, w uroczystość Trójcy Świętej.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp. Anna Jańczak z ul. Iwanowskiej, śp. Jarosław Kilanowski z ul. Witkowskiego, śp. Dorota Pajkąwska z ul. Parkowej oraz śp. Mirosław Makowski z ul. Witkowskiego.

Doby Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.