OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCY 6 maj 2018 r.

 

 

 

 1. Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary w ramach kolekty remontowej.
 2. W poniedziałek, 7 maja, o godz. 19:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Od poniedziałku do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

Od jutra także do środy próby dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą. O godz. 16:00 grupa I (klasy III A, B
i C), a o 17:00 grupa II (klasy III D, E i dzieci spoza SP 15). Dzieci przychodzą z rodzicami.

W piątek, 11 maja spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą: o 16:00 grupa I, a o 17:00 grupa II.

Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się w sobotę, 12 maja, na Mszach Św. o 10:00 i 12:00.
W tym roku przystąpi do Komunii Świętej 110 dzieci.

 1. Codziennie zapraszam na nabożeństwa majowe z litanią loretańską o godz. 18:00. W nabożeństwie obowiązkowo uczestniczą dzieci z klas III i kandydaci do bierzmowania.
 2. W środę, 9 maja o 17:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, a o 18:30 Msza Św. w jego intencji, ubogich, których karmimy oraz dobrodziejów i darczyńców jadłodajni.
 3. W czwartek, 10 maja imieniny obchodzi Izydor Schmitchen; Msza Św. w intencji solenizanta o 18:30. Serdecznie zapraszam.
 4. W piątek, 11 maja rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy będziemy odmawiać na zakończenie nabożeństwa majowego.

W piątek także, po Mszy Św. wieczornej spotkanie starszych lektorów, oraz młodzieży z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego, a także katecheza przed udzieleniem sakramentu Chrztu św.

 1. Od poniedziałku do soboty, od 16:00 do 17:00, przy naszym sanktuarium jest dyżur spowiedzi św. Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania, w tym czasie, z łaski Bożego miłosierdzia.
 2. Za tydzień w niedzielę, 13 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Na Mszy św. o 13:00 udzielany będzie sakrament Chrztu św.

W tym dniu także, pierwsze w tym roku, nabożeństwo fatimskie. O godz. 17:00 wyruszymy w procesji ulicami parafii (Poznańską, Prűfferów, Iwanowskiej, Drzymały i Poznańską) z figurą niepokalanej Pani z Fatimy
i będziemy odmawiać różaniec. Serdecznie zapraszam.

 1. W poniedziałek, 14 maja spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania. Plan spotkania: o 18:00 nabożeństwo majowe, o 18:30 wspólna Eucharystia z kazaniem, 19:00 – katecheza.
 2. W sobotę, 2 czerwca organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży w Lednicy. Koszt wyjazdu, to 50 zł. Zapisywać można się w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła
  • we wtorek, 8 maja św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • w sobotę 12 maja św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, franciszkanina, prezbitera.
 4. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.
 6. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Helena Walinowicz i Małgorzata Brendel z ul. Poznańskiej. Doby Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowa-łem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM,

 proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.