Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA
NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

– 1 KWIETNIA 2018 R.

 

 

 

 1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
 2. Dzisiaj o 16:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i 3 dzień nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny – 02.04
  • Msze św. wg porządku niedzielnego (6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00, 18:30 i 20:00).
  • Przed kościołem zbiórka do puszek na remont Bazyliki Katedralnej w Toruniu
 4. W środę 4 kwietnia o godz. 8:00 – Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W czwartek 5 kwietnia – pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin.
 6. W piątek 6 kwietnia
  • pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00, a o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • o 17:00 Msza św. dla rodziców i dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej, podczas której zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa.
  • po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i chrzestnych, a w niedzielę o 13:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św.
  • o 19:00 spotkanie Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego
  • uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę 7 kwietnia
  • o 10:00 zbiórka lektorów i ministrantów
  • o 18:30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, członków żywego Różańca i dobrodziejów klasztoru  i parafii; następnie różaniec św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, który poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.
 8. Codziennie o godz. 15:00 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w przyszłą niedzielę, w Święto Miłosierdzia Bożego o 15:00 uroczyste nabożeństwo. Serdecznie zapraszam.
 9. Za tydzień w niedzielę Miłosierdzia Bożego zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej diecezji.
 10. W poniedziałek 9 kwietnia będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy św. o godz. 18:30 będzie można złożyć przyrzeczenie modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego, które trwają 9 miesięcy. Formularze zgłoszenia do zabrania w zakrystii; można je przynosić do przyszłej niedzieli.
 1. Nabożeństwa w tygodniu:
  • we wtorek o 18:00 – do św. Antoniego
  • w środę o 18:00 – do Matki Bożej Podgórskiej
  • w czwartek o 18:00 – nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu
  • w piątek o 18:00 – do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę o 18:00 – do Matki Bożej Niepokalanej
  • w niedzielę o 15:00 – do Miłosierdzia Bożego
 2. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu.
 3. Trwa rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego.
  Zapraszamy uczniów III klas gimnazjalnych. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.
 5. Pragnę złożyć szczere i serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tych ostatnich dniach przyczynili się do tego, aby liturgia, tj. wykonywanie kapłańskiego urzędu Jezusa Chrystusa, była sprawowana godnie. Dziękuję moim braciom za paschalne celebracje świętych tajemnic, za wygłoszone Słowo Boże, za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.

Dziękuje akolitom stałym, lektorom, ministrantom, pani Organistce; wszystkim wspólnotom parafialnym: Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Żywemu Różańcowi, Róży Różańcowej Rodziców, Odnowie w Duchu Świętym, Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie paczek dla ubogich, a kierownictwu sklepu LIDL za przekazanie produktów żywnościowych, panu Piotrowi Pajorowi za dokumentację fotograficzną, pracownikom naszego domu zakonnego za ofiarną i gorliwą służbę.

Dziękuję za przesłane życzenia, za wszelkie słowa życzliwości, przekazane dary paschalne. Dziękuję za to, że jesteście i że wspólnie możemy kroczyć, w pielgrzymce wiary, do DOMU OJCA.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności: śp. Marian Czyż z ul. Witkowskiego, Irena Janiszewska z ul. Idzikowskiego, Monika Konatkowska z ul. 63 Pułku Piechoty, Krystyna Kostrzewska z ul. Wrzyskiej, Jerzy Lewalski z ul. Letniej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Wszystkim drogim Parafianom i przybyłym Gościom życzę, błogosławieństwa Boga, który przez swoje Zmartwychwstanie daje nam nowe życie.
ALLLEJUA!

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.