Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
– 25 LUTEGO 2018 R.

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. Dzisiaj o 13:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz Zakonu Braci Mniejszych,
  a następnie spotkanie formacyjne w klasztorze.
 3. Dziś także przypada dzień modlitw i solidarności z misjonarza Przed kościołem zbiórka na dzieło pomocy misjonarzom „Ad Gentes”.
 4. W poniedziałek 26 lutego o godz. 17:00 spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Różańca.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odmowy wewnętrznej:
 • W czwartek 1 marca – o godz. 18.00 – nabożeństwo w intencji nowych powołań, a o 18.30 – Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Wszystkich ministrantów wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W piątek 2 marca od godz. 9.00 – odwiedziny chorych. Okazja do pierwszopiętrowej spowiedzi świętej 20 minut przed każdą Mszą św., a także od 16:00 do 17:00. Msze św. z Komunią św. wynagradzającą o 8:00, 15:00, i 18:30. O 17:00 Droga Krzyżowa z udzieleniem Komunii Świętej.
 • W sobotę 3 marca o godz. 18:00 – nieszpory maryjne, a o godz. 18:30 Msza św. w kaplicy maryjnej w intencji żyjących i zmarłych czcicieli MB Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca oraz małżonków odnawiających przysięgę małżeńską. Małżonków prosimy, aby formularze do odnowienia ślubów składali w zakrystii albo w kancelarii parafialnej do czwartku. Można także składać Akty ofiarowania kogoś lub siebie samego Niepokalanemu Sercu Maryi; wszystkie formularze można odebrać w zakrystii. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwy poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 1. W piątek o 18:30 Msza św., a następnie spotkanie formacyjne dla młodzieży z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego. Wszystkich młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych serdecznie zapraszam do tej wspólnoty.
 2. W sobotę 3 marca o 9:00 zbiórka ministrantów i lektorów. Wszystkich chętnych chłopaków z trzeciej klasy szkoły podstawowej i starszych, serdecznie zapraszam.
 3. W sobotę 3 marca o godz. 10:00 zapraszam parafian do udziału w misji ewangelizacyjnej w naszej parafii. Podobnie, jak w Adwencie będziemy modlić się za ulicach naszej parafii i zapraszać do udziału w rekolekcjach. Zapisy w zakrystii.
 4. Za tydzień w sobotę, 3 marca Mszą św. o 18:30 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy 7 marca. Poprowadzi je nasz współbrat o. Klaudiusz Michalski OFM. Więcej informacji na plakatach i w Internecie.
 5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę marca, kolekta będzie przeznaczona na cele remontowe.
 6. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka.
 • Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 7:30, 17:00 i 18:00
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:45.

Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

 1. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu.
 2. Rozpoczyna się rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zaproszenie skierowane jest do uczniów III klas gimnazjalnych stojących przed wyborem szkoły średniej. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 3. We wtorek 6 marca spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w sali klasztornej: o godz. 17.30 – uczniowie z klasy III B i III C gimnazjum; o 18:30 – wszyscy uczestniczą we Mszy św., a po niej – spotkanie
  z uczniami z klasy III A i kandydatami spoza SP nr 15.
 4. W piątek 16 marca organizujemy wyjazd na Kalwarię Pakoską, by uczestniczyć z nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Wyjazd o godz. 15:00, powrót o 19:30. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszam.
 5. Nabożeństwa:
 • we wtorek o 18:00 – ku czci św. Antoniego;
 • w środę o 18:00 – do MB Podgórskiej
 • w czwartek o 18:00 – o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
 • w piątek o 7:30, 17:00 i 18:00 – Droga Krzyżowa;
 • w sobotę o 18:00 – Nieszpory Maryjne;
 • w niedzielę o 7:40 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
 • w niedzielę o 17:45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

 

Wdzięczni za to, że Pan Bóg nie oszczędził dla nas swojego Syna i za nas Go ofiarował, chcemy słuchać Jego słów i pouczeń. Życzę zatem każdemu błogosławionej niedzieli i tygodnia w gorliwym wsłuchiwaniu się w głos Pana.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.