Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

– 28 STYCZNIA 2018 R.

 

 1. Wczoraj zakończyliśmy czas wizyt duszpasterskich w naszej parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich domów, za wspólną modlitwę, szczere rozmowy, życzliwość, otwartość i złożone ofiary. Wszystkich naszych parafian obejmujemy szczerą modlitwą.
 2. Dziś o 13:00 msza św. w intencji FZŚ, a następnie spotkanie formacyjne w klasztorze.
 3. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 20:00. O godz. 19:30 serdecznie zapraszamy na Koncert kolęd w wykonaniu Eleni.
 4. Jutro, w poniedziałek 30 stycznia, o godz. 17:00 spotkanie wspólnot Żywego Różańca w sali klasztornej.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • w czwartek 1 lutego – o godz. 18.00 – nabożeństwo w intencji nowych powołań, a o 18.30 – Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Wszystkich ministrantów wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy do wspólnej modlitwy;
 • w piątek 2 lutego – odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej 20 minut przed każdą Mszą św., a także od 16:00 do 17:00. Msze św. z Komunią św. wynagradzającą o 8:00, 15:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:30. O godz. 18:00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada także święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w pobożności ludowej świętem Matki Bożej Gromnicznej: na Mszach świętych poświęcenie świec.
 • W ten dzień o godzinie 17:00 dzieci klas 3 przygotowujące się do I Komunii Świętej przychodzą do kościoła ze świecami, najlepiej jeśli to będą te, używana podczas chrzty św. Przypominamy, że dzieci są obecne w kościele w towarzystwie rodziców, a obecność wszystkich jest obowiązkowa.
 • Drugi lutego, to również 22. dzień życia konsekrowanego. O 10:00 w Bazylice katedralnej Świętego Jana Chrzciciela i Świętego Jana Ewangelisty w Toruniu, Jego Ekscelencja Ks. Bp Wiesław Śmigiel zaprasza na uroczystą Eucharystię, którą pragnie sprawować z Osobami Konsekrowanymi Diecezji Toruńskiej.

Przed kościołem zbiórka dla klasztoru sióstr karmelitanek w Łasinie.

 • w sobotę 3 lutego – o godz. 18:00 – nieszpory maryjne, a o godz. 18:30 Msza św. w kaplicy maryjnej w intencji żyjących i zmarłych czcicieli MB Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca oraz małżonków odnawiających przysięgę małżeńską. Małżonków prosimy, aby formularze do odnowienia ślubów składali w zakrystii albo w kancelarii parafialnej do czwartku. Można także składać Akty ofiarowania kogoś lub siebie samego Niepokalanemu Sercu Maryi; wszystkie formularze można odebrać w zakrystii. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwy poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Magnificat.
 1. Sobota to również dzień imienin naszego współbrata o. Błażeja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta na Mszy św. o godz. 18:30. A rano po Mszy św. o godz. 8:00 błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Błażeja chroniące przed chorobami gardła.
 2. Od 1 lutego rozpoczyna się rekrutacja do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zaproszenie skierowane jest do uczniów III klas gimnazjalnych stojących przed wyborem szkoły średniej. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta remontowa przeznaczona będzie na instalacje systemu przeciwpożarowego w kościele.
 4. W piątek 9 lutego o godz. 18:30 Msza św., a następnie katecheza, dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.
 5. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu.
 6. Po przerwie kolędowej powraca stały dyżur w konfesjonale od poniedziałku do soboty w godz. 16:00–17:00 oraz tygodniowe nabożeństwa o godz. 18:00:
 • we wtorek – ku czci św. Antoniego;
 • w środę – do MB Podgórskiej w intencji małżeństw i rodzin (a po nim Msza św. zbiorowa);
 • w pierwszy czwartek miesiąca – o nowe powołania;
 • w pierwszy piątek miesiąca – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • w pierwszą sobotę miesiąca – na nieszpory maryjne;
 • w niedzielę – na nieszpory; a o godz. 7:40 – na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela .

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • we wtorek 30 stycznia – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti OSC, dziewicy;
 • w środę 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
 • w piątek 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego;
 • w sobotę 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniem błogosławionego tygodnia

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.