Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 21 STYCZNIA 2018 R.

 

 1. Dziś obchodzimy Dzień Babci, a jutro – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okażmy im szacunek, wdzięczność
  i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 Koncert kolęd naszej scholii parafialnej.
 3. Przed nami ostatni tydzień „kolędy”. Szczegółowy plan dostępny jest na parafialnej stronie internetowej (http://franciszkaniewtoruniu.net), na Facebook’u (https://www.facebook.com/franciszkaniewtoruniu.net/) oraz w gablocie przed kościołem.

Kolęda rozpoczyna się od poniedziałku do piątku od 16:00, a w soboty i niedziele od 14:30.

Prosimy o Waszą obecność, o przygotowanie krzyża, świec, wody święconej. Dzieci i młodzież – o zeszyty
z katechizacji, a młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – o indeksy. W sobotę 27 stycznia – kolęda dodatkowa; zgłoszenia: telefonicznie, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Na czas „kolędy” zawieszony zostaje codzienny dyżur w konfesjonale od 16:00 do 17:00 oraz nabożeństwa
o godz. 18:00 – poza środowymi do Matki Bożej.

 1. W roku 2018, 22 dnia każdego miesiąca, chcemy w sposób szczegóły modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. O 18:30 będzie sprawowana Msza św. za jego wstawiennictwem, z kazaniem odnoszącym się do nauczania tego św. Polaka. Jutro pierwsza taka Msza św.: o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Ojczyzny i o świętość życia Polaków. W tygodniu modlitw o jedność chrześcijan, pochylimy się nad zagadnieniem ekumenizmu, w oparciu o encyklikę Ut unum sint.
 2. Za tydzień w niedzielę o 13:00 Msza św. w intencji FZŚ, a następnie spotkanie formacyjne w klasztorze.
 3. Za tydzień w niedzielę 28 stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 20:00. O godz. 19:30 serdecznie zapraszamy na Koncert kolęd w wykonaniu Eleni.
 4. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu..
 5. Przed kościołem do nabycia: tygodnik katolicki Niedziela , album z okazji 25-lecia diecezji toruńskiej, książki o naszym sanktuarium i książka o. Błażeja.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w środę 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
 • w czwartek 25 stycznia – święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła (zakończenie Ekumenicznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan)
 • w piątek 26 stycznia – wspomnienie świętych: Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Tomasz Besterecha z ul. Witkowskiego – Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Dziękuję wszystkim przybyłym do naszej świątyni, aby naszemu Panu oddać należną chwałę. Życzę Wam dobrej, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.