Ogłoszenia parafialne 26-01-2020 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ZWYKŁA
26.01.2020 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 

Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy pierwszy raz Niedziele Słowa Bożego.

Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony
w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni
w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

 

Kończymy także dzisiaj odwiedziny duszpasterskie – kolędę w parafii. Pragnę podziękować wszystkim parafianom, którzy prosili o wspólną modlitwę i błogosławieństwo dla swoich rodzin, domostw. Dziękuję za piękne rozmowy Waszym doświadczeniu wiary, o tym czym żyjecie na co dzień. Dziękuję także za złożenie ofiary na ogrzewanie kościoła i nowe ławki do kościoła.

 

 

 1. W poniedziałek, 27 lutego o 17:00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

 

 1. W środę, 29 stycznia o 18:00 Nabożeństwo do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej.

Po Mszy św. Krąg Biblijny, który poprowadzi o. Justyn Berus.

 

 1. W czwartek, 30 stycznia po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszam chętne osoby, młodszych i starszych do wspólnego uwielbiania Boga poprzez modlitwę, rozważanie Pisma Świętego i śpiew.

 

 1. 1 lutego przypada pierwsza sobota miesiąca. Na wieczornej Eucharystii o 18:30 będziemy się modlić w intencji żyjących
  i zmarłych czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, dobrodziejów Sanktuarium, członków Żywego Różańca, małżeństw i rodzin,
  a następnie różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Małżonków, którzy pragną odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie w związku z przypadającym w tym miesiącu jubileuszem małżeństwa, prosimy, by zgłaszali się w zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu
  i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

 

 1. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić
  o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie Klasztoru sióstr Karmelitanek w Łasinie.

W tym dniu o 10:00 w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, ks. bp Wiesław Śmigiel odprawi Mszę św. dla wszystkich osób konsekrowanych naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy.

 

Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na prace remontowe.

 

 1. Ponieważ w naszym województwie trwają ferie zimowe, dlatego proszę, by dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przyniosły świece na Mszę św. w niedzielę 23 lutego, a katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się 20 lutego po wieczornej Mszy św.

 

 1. W dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2020 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 1. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego NIEDZIELA. W numerze m.in. o tym, czy możliwy jest dialog z islamem, o ewangelizacji w Internecie, po co kapłani chodzą po kolędzie, a także o religijności Polaków. Zachęcam do lektury.

 

 1. Odpowiadając na pragnienia wiernych, chcemy przy naszej parafii założyć kolejny Krąg Domowego Kościoła. Chętne małżeństwa sakramentalne zapraszam na spotkanie informacyjne 1 lutego o godz. 13:00.

 

 1. Wspólnota czystość świątyni – od bardzo wielu lat służy w naszej parafii sprzątając kościół, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób , które dysponują wolnym czasem –w poniedziałki lub piątki przed południem – o pomoc w zadbaniu o porządek w naszej parafialnej świątyni, która jest jednocześnie diecezjalnym sanktuarium. Chętne osoby mogą zgłaszać się w zakrystii.

 

 1. W liturgii Kościoła:
 • we wtorek, 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu, dominikanina, doktora Kościoła;
 • w czwartek 30 stycznia – św. Hiacynty Mariscotti, franciszkanki klauzurowej z III Zakonu św. Bernardyna;
 • w piątek, 31 stycznia – św. Jana Bosko, prezbitera, założyciela salezjanów.

 

 

 1. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego;
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej;
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
 • w piątek – droga krzyżowa;
 • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej;
 • w niedzielę – różaniec święty

 

 1. W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii: śp. Małgorzata Korwin-Piotrowska z ul. Parkowej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywaj w pokoju wiecznym. Amen

 

 

Dziękuję za wspólnotą modlitwę i za złożone ofiary. Nauczycielom, dzieciom i młodzieży życzę dobrego czasu odpoczynku podczas ferii zimowych. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

o. Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.