Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO
7 STYCZNIA 2017 R.

  1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła. Jutro rozpocznie się tzw. okres zwykły w ciągu roku. Pierwsza jego część – do Wielkiego Postu – przypomina i uobecnia w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa. Jednak, zgodnie z polską tradycją, śpiew kolęd i świąteczny wystrój kościoła będzie nam towarzyszyć aż do 2 lutego (Święto Ofiarowania Pańskiego).
  2. Dziękuję za złożone dziś ofiary w ramach kolekty, przeznaczonej na cele inwestycyjne i remontowe kościoła i klasztoru.
  3. Dzisiaj (w niedzielę 7 stycznia) o godz. 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska. Przypominamy, że Koncert będzie można zobaczyć dziś w niedzielę o godz. 20.00 w TVP2.
  4. Rozpoczęliśmy „kolędę” w naszej parafii. Szczegółowy plan dostępny jest na parafialnej stronie internetowej (http://franciszkaniewtoruniu.net), na Facebook’u (https://www.facebook.com/franciszkaniewtoruniu.net/) oraz w gablocie przed kościołem. Jeśli jakiś adres został pominięty, uprzejmie prosimy o informację.

Kolęda rozpoczyna się od poniedziałku do piątku od 16:00, a w soboty i niedziele od 14:30.

Prosimy o Waszą obecność, o przygotowanie krzyża, świec, wody święconej. Dzieci i młodzież – o zeszyty
z katechizacji, a młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – o indeksy. W sobotę 27 stycznia – kolęda dodatkowa; zgłoszenia: telefonicznie, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Na czas „kolędy” zawieszony zostaje codzienny dyżur w konfesjonale od 16:00 do 17:00 oraz nabożeństwa
o godz. 18:00 – poza środowymi do Matki Bożej.

  1. Od jutra wznawiamy wydawanie posiłków w naszej jadłodajni.
  2. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali klasztornej spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw SYCHAR.
  3. Za tydzień – druga niedziela miesiąca: Msza św. o godz. 13:00 połączona będzie z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek 12 stycznia ok. godz. 19:00 w kościele.
  4. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.
  5. Zapraszamy na koncert kolęd 28 stycznia o godz. 19:30 do naszego kościoła. Tym razem do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy Eleni.
  6. Przed kościołem do nabycia: tygodnik katolicki Niedziela , album z okazji 25-lecia diecezji toruńskiej, książki o naszym sanktuarium i książka o. Błażeja.

 

 

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.