Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY
– 31 GRUDNIA 2017 R.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy się Jej opiece. Dzisiaj także ostatni dzień roku kalendarzowego; Msze św. w naszym kościele o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00 i 15:00. Nie będzie Mszy św. o 18:30 i 20:00.

Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 15:00 na zakończenie Roku Pańskiego 2017, po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynne.

 1. Jutro 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem 51.Światowy Dzień Pokoju.

Msze św. o godz.: 8:00, 9:30, 11:00, 13:00, 18:30 i 20:00. Nie będzie Mszy św. o 6:30. Jest to uroczystość nakazana.

 1. Odwiedziny duszpasterskie („kolędę”) w naszej parafii rozpoczniemy 2 stycznia 2018 r. Plan dostępny jest na parafialnej stronie internetowej (http://franciszkaniewtoruniu.net) i na naszym profilu na Facebook’u (https://www.facebook.com/franciszkaniewtoruniu.net/) oraz w gablocie przed kościołem. Jeśli jakiś adres został pominięty, uprzejmie prosimy o informację. Kolęda rozpoczynać się będzie od poniedziałku do piątku od 16:00, a w soboty i niedziele od 14:30.

Prosimy o Waszą obecność, o przygotowanie krzyża, świec, wody święconej. Dzieci i młodzież – o zeszyty z katechizacji, a młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – o indeksy. 27 stycznia w sobotę – kolęda dodatkowa; zgłoszenia telefonicznie, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Na czas „kolędy” zawieszony zostaje codzienny dyżur w konfesjonale od 16:00 do 17:00 oraz nabożeństwa o godz. 18:00 – poza środowymi do Matki Bożej..

 1. W środę 3 stycznia o godz. 8:00 – Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. W czwartek 4 stycznia przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin.
 3. W piątek 5 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 4. 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Pamiętajmy, że jest to uroczystość nakazana. W naszym kościele Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00, 18:30 i 20:00. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła, które będzie można zabrać do swoich domów. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na rzecz Centrum Formacji Misyjnej.

6 stycznia, to również pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17:45 zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi (modlitwom przewodniczy Parafialny Zespół Caritas), a o 18:30 na Mszę św. z możliwością odnowienia ślubów małżeńskich. Małżonków prosimy, aby formularze do odnowienia ślubów składali w zakrystii albo w kancelarii parafialnej do czwartku. Można także składać Akty ofiarowania kogoś lub siebie samego Niepokalanemu Sercu Maryi; wszystkie formularze można odebrać w zakrystii.

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Kolekta przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne kościoła i klasztoru. Za zrozumienie i ofiarność już dziś serdecznie dziękujemy.
 2. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.
 3. Od nowego roku każdy 22 dzień miesiąca pragniemy poświęcić św. Janowi Pawłowi II. Tego dnia o godz. 18:30 chcemy sprawować Mszę św. wotywną o św. Janie Pawle II w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Ojczyzny i o świętość życia Polaków oraz głosić tematyczne kazania związane z osobą i dziedzictwem naszego świętego Rodaka.
 4. Już dziś pragniemy zaprosić Was na koncert kolęd 28 stycznia o godz. 19:30 do naszego kościoła. Tym razem do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy Eleni.
 5. Przed kościołem do nabycia: tygodnik katolicki Niedziela , album z okazji 25-lecia diecezji toruńskiej, książki o naszym sanktuarium i książka o. Błażeja.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 

 • w poniedziałek 1 stycznia – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI;
 • we wtorek 2 stycznia – wspomnienie obowiązkowe świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
 • w środę 3 stycznia – wspomnienie obowiązkowe Najświętszego Imienia Jezus;
 • w sobotę 6 stycznia – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO;
 • w przyszłą niedzielę 7 stycznia – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO.

 

Zmarł, pochodzący z naszej parafii, ks. Bogdan Wegnerowski, salezjanin. Pogrzeb odbędzie się 8 stycznia 2018 r. w Sztokholmie. W naszym kościele Msze św. za zmarłego odprawiane będą: 8 stycznia i 10 lutego 2018 r.

 

Dziękuję za Waszą obecność i wspólną modlitwę – dziś i podczas świąt.
Serdeczne podziękowania kieruję do p. Bartkowskich za dary serca podczas organizowanych w naszej parafii Dni Braterstwa Młodzieży Franciszkańskiej.

Wam wszystkim niech Bóg obficie błogosławi w nowym roku Pańskim 2018.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.