Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
– 26 LISTOPADA 2017 R.

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku kościelnego. To także święto patronalne Akcji Katolickiej, której ważnym zadaniem jest świadome uczestnictwo jej członków we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
 2. Komunikat ws. kanonicznego objęcia diecezji przez nowego Biskupa Toruńskiego oraz ingresu do katedry świętych Janów
 3. W sobotę 25 listopada odbyła się kapituła wyborcza Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przy naszym klasztorze. Nową przełożoną została siostra Julianna Kępska.
 4. Po przeprowadzonych pracach konserwatorskich powrócił do kościoła obraz „Chrystus przekazuje klucze Królestwa św. Piotrowi”. Prace zostały przeprowadzone w pracowni p. Bartosza Anusika. Dziękuję wszystkim za złożone ofiary na przeprowadzenie koniecznej konserwacji tego zabytkowego obrazu.
 5. W poniedziałek 27 listopada o godz. 17.00 spotkanie Wspólnot Żywego Różańca naszej parafii w sali klasztornej. Zapraszamy także nowe chętne osoby, którym bliska jest modlitwa różańcowa.
 6. W środę 29 listopada obchodzić będziemy święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Dla trzech zakonów franciszkańskich jest to możliwość do zyskania odpustu zupełnego. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia), którą odmawiać będziemy codziennie po Mszy św. wieczornej.
 7. 1 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej 20 minut przed każdą Mszą św., a także od 16:00 do 17:00. Msze św. z Komunią św. wynagradzającą o 8:00, 15:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:30. O godz. 18:00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne dla lektorów starszych.
 1. 2 grudnia to pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18:0O Nieszpory Maryjne, a o godz. 18:30 Msza św. w kaplicy maryjnej połączona z możliwością odnowienia ślubów małżeńskich. Małżonków prosimy, aby formularze do odnowienia ślubów składali w zakrystii albo w kancelarii parafialnej do czwartku. Można także składać Akty ofiarowania kogoś lub siebie samego Niepokalanemu Sercu Maryi; formularze można odebrać w zakrystii. Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwy poprowadzi Franciszkański Ruch Apostolski i Liturgiczna Służba Ołtarza.
 2. Do końca miesiąca można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej wypominki roczne, które wyczytujemy w każdą niedzielę przede Mszą o godz. 9:30.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny czas, wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Od 4 grudnia zapraszamy na Msze wotywne o NMP w Adwencie – Roraty, od poniedziałku do piątku:
 • dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 17:00;
 • dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i pozostałych wiernych o godz. 18.30.

Ponadto w soboty zachęcamy do udziału w Mszy roratniej o godz. 6:45. Będziemy je zaczynać łacińskim śpiewem gregoriańskim Rorate caeli. Dzieci prosimy, by zabierały ze sobą lampiony, najlepiej własnoręcznie przygotowane. Wszystkich wiernych zachęcamy do przynoszenia lampionów lub świec jako widocznego znaku naszego czuwania i gotowości na przyjście Pana.

Od przeszyj niedzieli będzie można nabyć opałki wigilijne.

 1. Sobotę 9 grudnia, pragniemy uczynić dniem ewangelizacyjnym w naszej parafii. Chcemy nadać temu zewnętrzny wyraz przez wyjście na ulice naszej parafii, dając świadectwo wierze i wychodząc naprzeciw naszym Parafianom. Prosimy o zgłaszanie się osób, które wraz z kapłanem przeszłyby w określony rejon w parafii z modlitwą różańcową: o umocnienie wiary, o liczny i owocny udział w rekolekcjach adwentowych (które rozpoczniemy w drugą niedzielę adwentu 10 grudnia), o obudzenie życia duchowego, sakramentalnego w parafii. Do tego wydarzenia przygotujemy się poprzez nauki ewangelizacyjne (6-8.12.2017), a także poprzez udział w warsztatach ewangelizacyjnych w czwartek, 7 grudnia, po Mszy św. wieczornej
 2. W poniedziałek 4 grudnia o godz. 19.00 w sali Pustelnik przy sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35) rozpocznie się katechumenat dorosłych, tj. przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrzest, bierzmowanie i pierwsza Komunia św.). Kandydatów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w sekretariacie parafii (tel. 797 907 271).
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego z Padwy;
 • w środę – do MB Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin – w intencji rodzin i małżeństw (a po nabożeństwie Msza św. w tych intencjach);
 • w czwartek – na nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu;
 • w I piątek miesiąca – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • w I sobotę miesiąca– na Nieszpory Maryjne;
 • w niedzielę – na nieszpory, a o 7:40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Prośby i podziękowania składane za wstawiennictwem Matki Najświętszej, św. Antoniego i św. Franciszka można składać do skarbonek umieszczonych przy ołtarzach bocznych.

 1. Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki Niedziela oraz franciszkańskie kalendarze misyjne.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek 27 listopada – wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera;
 • we wtorek 28 listopada – wspomnienie obowiązkowe św. Jakuba z Marchii, prezbitera;
 • w środę 29 listopada – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego;
 • w czwartek 30 listopada – święto św. Andrzeja, Apostoła.

 

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
Śp. Bogumił Kaźmierczak z ul. Poznańskiej – Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Bóg zapłać na wspólną modlitwę. W rozpoczynającym się tygodniu niech Wam Pan obficie błogosławi.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.