Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 19 LISTOPADA 2017 R.

 1. Dziś o 16.00 spotkanie Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 2. Prosimy, by w tym tygodniu potwierdzić i uzupełnić brakujące dane i opłaty związane z organizowaną autokarową pielgrzymką do Gietrzwałdu 25 listopada. O godz. 6.30 zbiórka na parkingu. Planowany powrót ok. godz. 18.00.
 3. We wtorek 21 listopada w sali klasztornej, spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. O godz. 17.00 zapraszamy uczniów z klasy III B i III C gimnazjum, natomiast o godz. 18.00 uczniów z klasy III A i kandydatów spoza SP nr 15.
 4. W czwartek 23 listopada o godz. 17.00 – spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, a następnie o 18.30 Msza św. w intencji wszystkich członków, jadłodajni dla ubogich i jej darczyńców.
 5. Również w czwartek 23 listopada o godz. 19.30 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.
 6. Do końca miesiąca można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej wypominki roczne za zmarłych, za których modlimy się w każdą niedzielę przede Mszą o godz. 9:30.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 Msza św. w intencji III Zakonu św. Franciszka, a następnie spotkanie formacyjne w sali klasztornej.
 8. Codziennie w naszym kościele przyzywamy Bożego Miłosierdzia: o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Bożego miłosierdzia, natomiast od poniedziałku do soboty od 16.00 do 17.00 istnieje możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
 9. Dziękuję wszystkim za regularna opłaty prolongaty za groby na naszych parafialnych cmentarzach. Zwracam się w tym miejscu z prośbą o segregowanie odpadów (szczególnie gdy chodzi o kwiaty w doniczkach, aby przed wyrzuceniem na śmietnik doniczkę wyrzucić do plastiku). W ciągu roku koszty wywozu odpadów pokrywane są z ofiar składanych tytułem wykopania grobu w, a w okresie po Wszystkich Świętych z opłat cmentarnych składanych w biurze parafialnym. Za zrozumienie serdecznie dziękuję.
 • Wśród wielu wspólnot istniejących przy naszej parafii i sanktuarium istnieje także Kościół Domowy – wspólnota, która pomaga małżonkom żyjącym w sakramencie małżeństwa czerpać z łaski i mocy tego sakramentu, uczy ich nim żyć i celebrować go przez całe życie. Moderatorem wspólnoty jest o. Justyn Berus (tel.665 988 241). Serdecznie zapaszamy
 • Zapraszamy ponadto do udziału w nabożeństwach o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego z Padwy;
 • w środę – do MB Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin – w intencji rodzin i małżeństw (a po nabożeństwie Msza św. w tych intencjach);
 • w czwartek – na nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu;
 • w piątek – na Drogę Krzyżową;
 • w sobotę – na nabożeństwo ku czci Niepokalanej, a w pierwsze soboty każdego miesiąca na Nieszpory Maryjne;
 • w niedzielę – na nieszpory, a o 7:40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Prośby i podziękowania składane za wstawiennictwem Matki Najświętszej, św. Antoniego i św. Franciszka można składać do skarbonek umieszczonych przy ołtarzach bocznych.

 • Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki Niedziela oraz franciszkańskie kalendarze misyjne.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek 20 listopada – wspomnienie obowiązkowe św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
 • we wtorek 21 listopada – wspomnienie obowiązkowe Ofiarowania NMP;
 • w środę 22 listopada – wspomnienie obowiązkowe św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórów, scholi i organistów;
 • w piątek 18 listopada – wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników: Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności:
Śp. Adam Henryk Otręba z ul. Poznańskiej – Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Bóg zapłać na wspólną modlitwę. W rozpoczynającym się tygodniu niech Wam Pan obficie błogosławi.

Jozue M. Misiak OFM

 proboszcz

***

Komunikat
w sprawie kanonicznego objęcia diecezji przez nowego Biskupa Toruńskiego
i jego ingresu do bazyliki katedralnej Św. Janów w Toruniu

 1. Biskup Wiesław Śmigiel przejmie kanonicznie diecezję toruńską jako jej biskup diecezjalny w dniu 8 grudnia br., o godz. 17.00, w bazylice katedralnej Św. Janów w Toruniu. Do obecności zobowiązani są członkowie Kolegium Konsultorów. Natomiast bardzo wskazana jest obecność kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, zwłaszcza z parafii toruńskich i parafii podmiejskich Torunia.

 2. Uroczysty ingres nowego Biskupa Toruńskiego do bazyliki katedralnej Św. Janów w Toruniu nastąpi w dniu 10 grudnia br. (niedziela), o godz. 12.00. W ingresie, wraz z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce i przedstawicielami Episkopatu Polski, uczestniczą kapłani i delegacje parafii całej diecezji. Należy wcześniej tak zaplanować i ogłosić wiernym program niedzielnych Mszy św. w parafiach, by umożliwić wszystkim uczestnictwo w ingresie.

 3. W dniu 9 grudnia br. o godzinie 18.00 w kościele p.w. Ducha Świętego w Toruniu (O.O. Jezuici) rozpocznie się modlitewne czuwanie młodzieży. Natomiast w dniach kanonicznego objęcia diecezji oraz ingresu zalecana jest w kościołach diecezji toruńskiej szczególna modlitwa w intencjach nowego biskupa diecezjalnego. W dniu ingresu, o godz. 12.00, odezwą się dzwony kościołów diecezji toruńskiej.

+ Andrzej Suski
Administrator Apostolski
Diecezji Toruńskiej

Komentowanie jest niedostępne.