Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II
– 22 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po każdej Mszy św. można uczcić jego relikwie.
 2. Dziś o godz. 13.00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a następnie spotkanie formacyjne w klasztorze.
 3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Zapraszamy do wspólnego odmawiania tej modlitwy o godz.: 30, 17.00 (dla dzieci) i 18.00.
 4. W poniedziałek 23 października rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Módlmy się szczególnie w intencji misjonarzy zakonnych i świeckich. Prośmy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne.

Tydzień ten zakończy się 29 października Niedzielą Misyjną. Będzie to również  sposobność, by złożyć przed kościołem ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 1. W środę 25 października, w parafii pw. bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu, odbędzie się Dekanalny Dzień Fatimski. O godz. 19.00 Msza św., a następnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszam Parafian do włączenia się w te dekanalne obchody.
 2. W czwartek 26 października przypada Ogólnopolski Dzień Dziękczynienia Za Dzieło Żywego Różańca i modlitwy o beatyfikację założycielki sługi Bożej Pauliny Jaricot. W tym dniu zapraszamy szczególnie członków wspólnot Żywego Różańca naszej Parafii na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 i do uczestnictwa w Eucharystii.
 3. W piątek 27 października o godz. 19.00 spotkanie Scholii Parafialnej.
 4. W przyszłą niedzielę 29 października, już po raz trzeci odbędzie się Toruński Marsz Wszystkich Świętych. Celem marszu jest przypomnienie, że każdy chrześcijanin może liczyć na pomoc tych członków Kościoła, którzy zakończyli już swoją ziemską pielgrzymkę i orędują za nami w niebie. Marsz ma ukazać postaci tych Świętych, którzy stają się dla nas wzorem i dać okazję do przyjęcia prawdy, że w drodze do wieczności wszyscy podążamy razem, wzajemnie się wspomagając, niezależnie od stanu.

Plan:

 • 12:30 – Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa w Katedrze pw. św. Janów;
 • 13:30 – Przemarsz ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych do kościoła Wniebowzięcia NMP;
 • Rozstrzygnięcie konkursu na najwierniejsze/najładniejsze przebranie w kategoriach wiekowych.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. młodzież FRA rozprowadzać będzie znicze. Dochód przeznaczony jest na organizację grudniowych dni braterstwa młodzieży franciszkańskiej w naszej parafii.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Pamiętajmy zarówno o świątyni zbudowanej z kamienia, jak i tej, którą tworzymy my sami we wspólnocie wiary, nadziei i miłości. Módlmy się również za fundatorów i budowniczych naszego kościoła.
 3. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.30
 • o godz. 11.00 – Msza św. na starym cmentarzu;
 • o godz. 11.40 – procesja, a po niej o 12.00 Msza św. na nowym cmentarzu.

Od  godz. 9.00 na obu cmentarzach będzie można składać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

Jak co roku o godz. 20.00 na Nowym Cmentarzu różaniec za zmarłych.

 1. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas nabożeństw od 2 do 9 listopada o godz. 18:00, a po nim Msza św. zbiorowa za zmarłych. Wypominki prosimy przynosić do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 2. Prosimy, by nie rezerwować i nie uiszczać opłat za intencje mszalne przez wpłaty na konto bankowe. Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki Niedziela oraz franciszkańskie kalendarze misyjne.

 

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek 23 października – wspomnienie obowiązkowe św. Jana Kapistrana (1386-1456); franciszkańskiego prezbitera, wybitnego kaznodziei;
 • w sobotę 28 października – święto Świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza;
 • w przyszłą niedzielę 29 października – Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności:
Śp. Piotr Makowiecki  z ul. Parkowej – Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Szczególnie pragnę podziękować za wczorajszy udział w pielgrzymce do Gietrzwałdu. Dziękuję wszystkim dobrodziejom za okazaną życzliwość i pomoc. Wam wszystkim niech towarzyszy opieka Matki Najświętszej, a w nowym tygodniu niech Was umacnia Boże błogosławieństwo.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.