Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17 WRZEŚNIA 2017 R.

 

Dzisiejsza niedziela w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca, zatem zapraszamy o godz. 16.00 na spotkanie Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 2. W piątki o godz. 19.00 w salce – spotkanie Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego. Zapraszamy szczególnie młodzież z klas VII.
 3. W sobotę 23 września – spotkanie Scholii parafialnej o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a następnie spotkanie formacyjne w klasztorze.
 5. Zapraszamy młodzież i dorosłych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania na pierwsze spotkanie organizacyjne we wtorek 26 września, po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30. Młodzież niepełnoletnią zapraszamy na spotkanie z rodzicami.
 6. 21 października organizujemy autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Wszystkich, którzy pragną nawiedzić to maryjne sanktuarium, w 140 rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Koszt: 35 zł.
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego z Padwy;
 • w środę – do MB Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin – w intencji rodzin i małżeństw (po nabożeństwie Msza św. w tych intencjach);
 • w czwartek – na nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu;
 • w piątek – na Drogę Krzyżową;
 • w sobotę – na nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, a w pierwsze soboty każdego miesiąca na Nieszpory Maryjne;
 • w niedzielę – na nieszpory, a o 7:40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Prośby i podziękowania składane za wstawiennictwem Matki Najświętszej, św. Antoniego i św. Franciszka można składać do skarbonek umieszczonych przy ołtarzach bocznych.

 1. Przy wyjściu z kościoła można poprzeć projekt ustawy zakazującej dokonywania aborcji w naszym kraju.
 2. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka, franciszkańskie kalendarze misyjne w cenie 5 zł oraz płyta z piosenkami nagranymi przez zespół pielgrzymkowy z okazji jubileuszu 35-lecia naszej prowincjalnej pielgrzymki z Brodnicy na Jasną Górę.

 

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży i ministrantów, współpatrona Polski
 • we wtorek 19 września – wspomnienie obowiązkowe św. Józefa z Kupertynu, prezbitera, patrona egzaminowanych
 • w środę 20 września – wspomnienie świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasan i Towarzyszy
 • w czwartek 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 • w sobotę 23 września – wspomnienie obowiązkowe świętego Pio z Pietrelciny, prezbitera

 

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

 1. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.