Ogłoszenia parafialne 12.01.2020 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PO OBJAWIENIU PAŃSKIM –

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

12.01.2020 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

 

 1. W środę, 15 stycznia o 18:00 Nabożeństwo do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej.

 

 1. W czwartek, 16 stycznia:
  • o 08:00 Msza św. w intencji o. Tycjana Kubiaka, wikariusza domu i wikariusza parafialnego, w dniu Jego imienin;
  • o 18:30 Msza św. w intencji Parafialnego Zespołu Caritas, darczyńców i korzystających z jadłodajni.

 

 1. W przyszłą niedzielę 19 stycznia o 11:00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców.

 

 1. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

 

 1. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda (od poniedziałku do piątku od 16:00, w soboty
  i niedziele od 14:30).
  Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem, na stronie http://franciszkaniewtoruniu.net/ i na https://www.facebook.com/franciszkaniewtoruniu.net/.

Za składane przy tej okazji ofiary chciałbym zrealizować dwa projekty: wymienić małe ławki w kościele (stojące pod ścianami) wg projektu konserwatora zabytków (20 sztuk dwuosobowych, koszt jednej to ok. 1100 zł). Trwa również przygotowanie projektu ogrzewania w kościele, które chciałbym zrealizować w tym sezonie. Za Waszą ofiarność już dziś dziękuję.

Bardzo dziękuję za składane już tym tytułem ofiary i tym rodzinom, które zadeklarowały, że ufundują poszczególne ławki.

 

 1. W dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2020 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 1. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego NIEDZIELA. W numerze m.in. o sakramencie chrztu świętego: dlaczego chrzcimy dzieci a nie dorosłych, o roli chrzestnych oraz świadectwo muzułmanina, który nawrócił się na katolicyzm. Zachęcam do lektury.

 

 1. Odpowiadając na pragnienia wiernych, chcemy przy naszej parafii założyć kolejny Krąg Domowego Kościoła. Chętne małżeństwa sakramentalne zapraszam na spotkanie informacyjne 1 lutego o godz. 13:00.

 

 1. W liturgii Kościoła:
 • w czwartek, 16 stycznia – święto świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich;
 • w piątek, 17 stycznia – św. Antoniego, opata.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii: śp. Krystyna Beszczyńska z ul. Letniej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

 

Dziękuję za wspólnotą modlitwę i za złożone ofiary te – dzisiaj i podczas ubiegłotygodniowej kolekty na cele remontowe i inwestycyjne kościoła: nowe ławki do kościoła i ogrzewanie remontowej oraz w czasie odwiedzin duszpasterskich.

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

o. Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.