Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA ZWYKŁA
09.02.2020 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 

 1. W poniedziałek, 10 lutego:
  • o 8:00 Msza św. intencji wspólnoty Czystość Świątyni;
  • zapraszamy na spotkanie z panem Bogdanem Mikołajczewskim, terapeutą uzależnień (alkohol, narkotyki, hazard, seks, zakupy, Internet i in.), współuzależnieni, zaburzeń emocjonalnych, lękowych, obsesyjno–kompulsywnych, zaburzeń w relacjach międzyludzkich, problemów wychowawczych, samookaleczenia, prowadzącym także konsultacje i porady terapeutyczne. Z porad można korzystać bezpłatnie w klasztorze, w godzinach od 13:30 do 15:30. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości, jeśli są wśród nas osoby, które przeżywają tego rodzaju problemy.

 

 1. W środę, 12 lutego:
  • 18:00 Nabożeństwo do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin, a następnie Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej;
  • o 19:30 Krąg Biblijny, który poprowadzi o. Justyn Berus.

 

 1. W czwartek, 13 lutego:
  • o 17:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, a o 18:30 Msza św. intencji Parafialnego Zespołu Caritas, ubogich, darczyńców, posługujących i korzystających z jadłodajni;
  • po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszam.

 

 1. W piątek 14 lutego po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży franciszkańskiej oraz spotkane lektorów starszych i akolitów.

 

 1. W sobotę 15 lutego o 10:00 spotkanie ministrantów i lektorów.

 

 1. W przyszłą niedzielę 16 lutego o 11:00 Msza św. intencji wspólnoty Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie
  w klasztorze.

 

 1. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przyniosły świece na Mszę św. w niedzielę 23 lutego, a katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się 20 lutego po wieczornej Mszy św.

 

 1. W dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2020 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy!!!

Osoby, które się zapisały, proszę o uzupełnienie danych i uregulowały opłaty (złotówki) do końca lutego.

 

 1. Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz prowadzonej przez nas Fundacji HODOS, która wspiera szkoły franciszkańskie w Toruniu i nasze franciszkańskie Wyższe Seminarium Duchowne we Wronkach. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Odpowiadając na pragnienia wiernych, chcemy przy naszej parafii założyć kolejny Krąg Domowego Kościoła. Chętne małżeństwa sakramentalne zapraszam do zakrystii.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego NIEDZIELA. W numerze m.in. o tym: jak rozmawiać
  z chorym, przepełnione wiarą mamy opowiadają o chorobach swoich dzieciach, jakie znaczenie w naszym życiu mają cierpienie i choroba, a także jakie wydarzenia czekają Kościół w Polsce w roku 2020. Zachęcam do lektury

 

 1. Wspólnota czystość świątyni – od bardzo wielu lat służy w naszej parafii sprzątając kościół, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób , które dysponują wolnym czasem –w poniedziałki lub piątki przed południem – o pomoc w zadbaniu o porządek w naszej parafialnej świątyni, która jest jednocześnie diecezjalnym sanktuarium. Chętne osoby mogą zgłaszać się w zakrystii.

 

 1. Dnia 7 czerwca br. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia kilkakrotnie odwiedzał naszą parafię, która stanowiła część Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W ramach przygotowań do beatyfikacji 20 lutego rozpocznie się cykl spotkań, przygotowujących nas do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. O 18:30 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. bpa Józefa Szamockiego, a następnie wygłoszone zostaną wykłady profesorów historii o obecności Kard. Wyszyńskiego na Podgórzu. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam.

 

 1. W liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek, 10 lutego – św. Scholastyki, dziewicy;
 • w środę, 11 lutego – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes;
 • w piątek, 14 lutego – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy.

 

 1. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego;
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej;
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka
 • w piątek – droga krzyżowa;
 • w sobotę – do N.M.P. Niepokalanej;
 • w niedzielę – różaniec święty

 

 1. W minionym tygodniu zmarły z naszej parafii: śp. Maria Maciejewska z ul. Wiślanej oraz śp. Krystyna Dolińska
  z ul. Paderewskiego.
  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

 

Dziękuję za wspólnotą modlitwę i za złożone ofiary w ramach kolekty remontowej. Dziękuję rodzinom, które zechciały ufundować ławki do kościoła. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

o. Jozue M. Misiak OFM,

proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.