Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

03.11.2019 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

 1. Do soboty, 9 listopada, modlimy się za zmarłych z wypominek jednorazowych na nabożeństwie o 18:00 odczytując ich imiona, a następnie o 18:30 sprawowana jest Msza św. zbiorowa za zmarłych. Wypominki można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego.

Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

Do końca listopada przyjmujemy wypominki roczne za zmarłych, za których modlimy się w każdą niedzielę o 9:00 oraz na Mszy św. zbiorowej w pierwszą środę miesiąca o 8:00. Druki wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

 1. W środę, 6 listopada:
  • o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin;
  • po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw SYCHAR.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 listopada na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za liturgiczną służbę ołtarza i ich rodziny. Serdecznie zapraszam.

W piątek, 8 listopada od 9:00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Po wieczornej Mszy św. Katecheza przed sakramentem chrztu św.

 1. W przyszłą niedzielę, 10 listopada:
 • gościć będziemy męża, ojca i powieściopisarza, Roberta Kościuszko. Nasz gość zachęci świadectwem rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do czytania ciekawych historii Biblijnych. Pan Robert zaprezentuje swe ewangelizacyjne powieści przygodowe m.in.: "Wojownik Trzech Światów", "Klejnot Aswerusa" oraz grę planszową "Królestwo". Pozycje te będzie można nabyć wraz z dedykacją autora;
  • o 9:30 Msza św. w języku łacińskim za Ojczyznę, ze śpiewem Chóru parafialnego Regina Familiae;
  • o 11:00 Msza św. w intencji wspólnoty Domowego Kościoła;
  • po Mszy o 11:00 spotkanie z rodziców dzieci z klas trzecich;
  • na Mszy św. o 13:00 udzielimy sakramentu Chrztu św.
 1. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek, 4. listopada – św. Karola Boromeusza, biskupa;
  • w piątek, 8. listopada – bł. Jana Dunsa ze Szkocji;
  • w sobotę, 9 listopada – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o tym, kim są święci, dlaczego czcić świętych i o duszach czyśćcowych.

Nabyć można także franciszkańskie kalendarze misyjne na 2020 rok (5 zł). Ofiary ze sprzedaży przekażemy naszym misjonarzom w Boliwii.

 1. Bardzo proszę o uregulowanie opłat tytułem prolongaty miejsc na naszych parafialnych cmentarzach.
 2. W dniach 29. kwietnia do 6 maja 2020 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy!!!
 3. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii śp. Andrzej Rogowski z ul. 63. Pułku Piechoty, śp. Sławomir Maciejewski z ul. Okólnej, śp. Tomasz Nowakowski z ul. 63. Pułku Piechoty. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę i złożone dziś ofiary w ramach kolekty remontowej.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM
proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.