Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13.10.2019 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

W całej Polsce obchodzimy dzisiaj XIX Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi Wstańcie, chodźmy! Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

 1. Dziś o 17:00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, ulicami naszej parafii, na które proszę zabrać ze sobą świece.

Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 7:30, 17:00 – szczególnie dla dzieci i młodzieży oraz o 18:00;
w niedzielę o 6:00 i 18:00.

 1. W poniedziałek października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty będziemy szczególnie polecać na nabożeństwach różańcowych.
 2. W środę o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.
 3. W czwartek 17. października o 19:00 spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Magnificat.
 4. W piątek 18. października o 19:00 spotkanie młodzieży Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego.
 5. W przyszłą niedzielę października rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. o 11:00 i aby przebrały się za osoby z krajów misyjnych. Przed kościołem przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

O 11:00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie w klasztorze.

 1. Serdecznie zapraszam chętne osoby do posługi w ramach Parafialnego Zespołu Caritas przy wydawaniu posiłków dla ubogich
  i bezdomnych w wybrany dzień tygodnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12 do 13.
 2. W liturgii Kościoła:
  • we wtorek 15. października – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w środę, 16. października – św. Jadwigi Śląskiej;
  • w czwartek, 17. października – św. Ignacego Antiocheńskiego, ucznia i następcy św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik
  • w piątek, 18. października – święto św. Łukasza, ucznia św. Pawła, autora Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patrona lekarzy;
  • w sobotę, 19. października – św. Piotra z Alkantary, franciszkanina.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o zakończonym procesie beatyfikacyjnym Kard. Wyszyńskiego i o wyborach parlamentarnych w świetle Katolickiej Nauki Społecznej.

Nabyć można także franciszkańskie kalendarze misyjne na 2020 rok (5 zł). Ofiary ze sprzedaży przekażemy naszym misjonarzom w Boliwii.

Można także nabyć (3 zł) modlitewnik za zmarłych.

 1. Zapraszam do składania wypominek za zmarłych: z wypominek jednorazowych będziemy się modlić od 2 do 9 listopada na nabożeństwie o 18:00 odczytując imiona zmarłych, a następnie o 18:30 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Za zmarłych z wypominek rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9:00 oraz na Mszy św. zbiorowej w pierwszą środę miesiąca o 8:00. Druki wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypominki można składać w zakrystii, w biurze parafialnym oraz 1 listopada przed południem na naszych parafialnych cmentarzach.

 1. Bardzo proszę o uregulowanie opłat tytułem prolongaty miejsc na naszych parafialnych cmentarzach.

W minionym tygodniu zmarły z naszej parafii śp. Teresa Kuligowska z ul. Poznańskiej oraz śp. Elżbieta Tondera z ul. Drzymały.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę i złożone dziś ofiar.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM
proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.