Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.10.2019 R.

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Rzpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

 1. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 7:30, 17:00 – szczególnie dla dzieci i młodzieży oraz o 18:00;
  w niedzielę o 6:00 i 18:00.
 2. W środę, 23. października o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Również w środę zapraszam na wieczorną Mszę św. rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, a następnie spotkanie formacyjne.

 1. W czwartek 24. października o 19:30 Msza św., a następnie modlitwy o uzdrowienie.
 2. W piątek 25. października o 19:00 spotkanie młodzieży Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego.
 3. W przyszłą niedzielę października:
  • o 13:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a następnie spotkanie w klasztorze;
  • o 15:00 w Liceum Franciszkańskim spotkanie wspólnoty „Komunia małżeństw”;
  • młodzież z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego po Mszach św. będzie rozprowadzać znicze. Ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na pielgrzymkę młodzieży do Medjugorie;
  • również w przyszłą niedzielę odbędzie się już V Toruński Marsz Wszystkich Świętych. U progu zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych pragniemy w ten sposób przypominać o tajemnicy Świętych obcowania, darze ich wstawiennictwa oraz wzorze życia przepełnionego Bożą miłością i służbą wobec bliźnich. Program marszu znajduje się w gablocie.
 4. Serdecznie zapraszam chętne osoby do posługi w ramach Parafialnego Zespołu Caritas przy wydawaniu posiłków dla ubogich i bezdomnych w wybrany dzień tygodnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12 do 13.
 5. W piątek listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych- święto nakazane. Msze św. w naszym kościele o 6:30, 8:00, 9:30 i 18:30. O 11:00 Msza św. na starym cmentarzu, a o 12:00 Msza św. na nowym cmentarzu; o 11:40 procesja
  z modlitwami za zmarłych na nowym cmentarzu.

O 20:00 różaniec za zmarłych na nowym cmentarzu.

 1. Zapraszam do składania wypominek za zmarłych: z wypominek jednorazowych będziemy się modlić od 2 do 9 listopada na nabożeństwie o 18:00 odczytując imiona zmarłych, a następnie o 18:30 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Za zmarłych z wypominek rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9:00 oraz na Mszy św. zbiorowej w pierwszą środę miesiąca o 8:00. Druki wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypominki można składać w zakrystii, w biurze parafialnym oraz 1 listopada przed południem na naszych parafialnych cmentarzach.

 1. W liturgii Kościoła: 
  • w poniedziałek, 21. października – bł. Jakuba Strzemię, biskupa, franciszkanina;
  • we wtorek 22. października – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Kujawsko-Pomorskiego;
  • w środę, 23. października – św. Jana Kapistrana,
 2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o Synodzie dla Amazonii, który odbył się w Watykanie, pytanie o stan wiary, ile prawdy jest w tym, że Polska staje się powoli krajem pogańskim;
  o misjonarzach bez habitu. Zapraszam do lektury.

Nabyć można także franciszkańskie kalendarze misyjne na 2020 rok (5 zł). Ofiary ze sprzedaży przekażemy naszym misjonarzom w Boliwii oraz modlitewniki z modlitwami za zmarłych (3zł).

 1. Bardzo proszę o uregulowanie opłat tytułem prolongaty miejsc na naszych parafialnych cmentarzach.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.