Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
08.09.2019 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

 1. W poniedziałek, 9. września o 18:00 próba chóru parafialnego Regina Familae. Zapraszam chętne osoby, które może już wcześniej śpiewały w chórze, albo zawsze chciały śpiewać w chórze. Próby odbywają się w poniedziałki w budynku FLO.
 2. W środę, 11. września o 18:00 nabożeństw do Matki Bożej, a o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin;
 3. W czwartek 12 września obchodzimy wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Zachęcam, by tradycyjnie już z okazji Imienin Matki Najświętszej przynieść przed Jej wizerunek, jako wyraz naszej wiary i miłości, kwiaty. Osobom, które kochamy przynosimy kwiaty. Serdecznie zachęcam.

O 17:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, a o 18:30 Msza św. w jego intencji, a także za darczyńców jadłodajni dla ubogich.

O 19:00 spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Magnificat.

 1. W piątek 13 września dzień fatimski w naszej parafii. Po wieczornej Mszy św. procesja różańcowa na placu przy kościele,
  w czasie której poniesiemy figurę Niepokalanej z Fatimy. Serdecznie zapraszam.

Serdecznie zapraszam wszystkie chętne dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii parafialnej. Zapraszam zarówno chłopców, jaki i dziewczynki ze szkoły podstawowej z klas I-VI. Próby w piątki o 19:00.

 1. W sobotę 14 września o 10:00 spotkanej dla ministrantów i lektorów oraz dla chętnych chłopaków, którzy chcą służyć przy ołtarzu. Serdecznie zapraszam.
 2. W przyszłą niedzielę, 15. września o 11:00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie formacyjne w klasztorze. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych rodziców, którzy w tej wspólnocie chcieliby modlić się za swoje dzieci.
 3. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek, 9. września – bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce;
  • w czwartek. 12. września – Najświętszego Imienia Maryi Panny;
  • w piątek, 13. września – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę, 14. września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o nowych wyzwaniach katechetycznych w Polsce, na progu nowego roku szkolnego, o akcji Polska pod krzyżem, która już za tydzień we Włocławku, o tym jak ważna w rodzinie jest rozmowa, a także o rozwoju duchowym mężczyzn. Zachęcam do lektury.
 5. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek – do św. Antoniego;
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej;
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu;
  • w piątek – wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
  • w sobotę –ku czci N.M.P. Niepokalanej;
  • w niedzielę – nieszpory.

 

Chcę serdecznie podziękować za złożone ofiary w ramach kolekty remontowej przeznaczonej na prace związane z położeniem chodnika na nowym cmentarzu w alei głównej. Za Waszą ofiarność bardzo dziękuję.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM
proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.