OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.05.2020 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

10.05.2020 R.

 

 

 1. Codziennie o 18:00 zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej.

 

 1. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

O 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej, które można składać do skarbony w kościele lub przysyłać mailowo. Po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.

 

 1. Decyzją Ojca Świętego Franciszka – czwartek 14 maja br. będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

Do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną wiarą i tradycją – przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.

 

 1. Odpowiadając na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, województwa któremu patronuje Św. Jan Paweł II, do wzięcia udziału w uroczystościach obchodów setnej rocznicy urodzin Świętego Papieża Polaka pragniemy, za wskazaniem Bpa Wiesława Śmigla, całą naszą wspólnotą diecezjalną włączyć w te obchody.

Wyrazem łączności w dziękczynieniu za dar życia Św. Jana Pawła II niech będą wizerunki Papieża umieszczone
w oknach domów i mieszkań parafian od czwartku (14 maja) do poniedziałku (18 maja) oraz flagi papieskie
i narodowe zawieszone na domach wiernych, kościołach i innych budynkach parafialnych.

18 maja o godz. 12.00 niech we wszystkich kościołach całej diecezji wybrzmią dzwony w łączności z Tuba Dei
z toruńskiej katedry, by oddać cześć św. Janowi Pawłowi II.

 

 1. W niedzielę 17 maja o 11:00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców.
 2. W liturgii Kościoła:
 • we wtorek 12 maja – wspomnienia św. Leopolda Mandici z Hercegovi, kapucyna;
 • w środę 13 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;
 • w czwartek 14 maja – święto św. Macieja, Apostoła;
 • w piątek 15 maja – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, tercjarki franciszkańskiej;
 • w sobotę 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego NIEDZIELA. W numerze m.in. o siostrze Łucji
  z Fatimy, o świętym buntowniku Stanisławie oraz o zagrożeniu w Polsce suszą.

Można też nabyć nowy numer czasopisma ewangelizacyjno-formacyjnego POSŁANIE. Zachęcam do lektury.

 

Serdecznie pozdrawiam naszych Parafian i Dobrodziejów i Was wszystkich którzy łączycie się z nami w modlitwie podczas transmisji internetowych.

Dziękuję za wspólnotą modlitwę, za złożone i przesłane ofiary na utrzymanie klasztoru i parafii oraz dary paschalne.

W tych dniach szczególnie polecam Was opiece Matki Bożej Podgórskiej, św. Józefa i patronów naszej parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

Z serdecznymi pozdrowieniam

o. Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

 

 

 

 

OBCHODY 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM

 

W związku z przypadającą na 18 maja br. 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko-pomorskiego, urząd marszałkowski planuje organizację szeregu wydarzeń, chcąc w ten sposób godnie uczcić tę ważną dla naszej regionalnej społeczności rocznicę.

Wszystkie planowane przedsięwzięcia mają odbywać się, w związku z reżimem sanitarnym związanym z COVID-19, bez udziału publiczności, stąd ich transmisja dostępna będzie w Internecie i regionalnej telewizji. Informacje
i kanały transmisji publikować będziemy na bieżąco na naszej stronie internetowej www.kujawsko-pornorskie.pl

17 maja br. planujemy – poprzez transmisję w TVP Bydgoszcz oraz streaming w Internecie – organizację, następujących po sobie i tworzących jedną całość artystycznych wydarzeń, które realizowane będą w trzech miastach, które odwiedził Jan Paweł II w trakcie swoich pielgrzymek do Ojczyzny: Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP we Włocławku – koncert tenora Piotra Buszewskiego przy akompaniamencie organów; Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy – wykonanie okolicznościowego utworu przez Orkiestrę Symfoniczną FP; projekcja multimedialna o Janie Pawle II na fasadzie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Wydarzenie dedykowane będzie jako podziękowanie dla narodu włoskiego, za przyjęcie Papieża Polaka u siebie w kraju i stworzenie naszemu patronowi drugiego domu, ale również jako wyraz solidarności z Włochami w związku ze skalą, jaką dotknął ich COVID-19. Wszystkie wydarzenia przeplatane realizacyjnie będą m.in. archiwalnymi wypowiedziami Jana Pawła II z pielgrzymek we Włocławku, Bydgoszczy i Toruniu oraz utworami wykonanymi
w swoich domach przez lokalnych artystów.

Dzień później, 18 maja br., nasze obchody rozpoczniemy o godz. 12:00 uroczystą Mszą św. w toruńskiej Katedrze śś. Janów, pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Następnie planujemy uroczystą sesję sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa zdjęć z wizyt Jana Pawła w naszym regionie (zdjęcia autorstwa Arturo Mari i naszych fotografów z regionu).

Przygotowaliśmy również dla mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego konkursy. Chcemy w nich zachęcić do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami domów, okien, ogrodów, ulic i osiedli. Pozwoli nam to poczuć szczególną atmosferę, która towarzyszyła przyjazdom Jana Pawła II do naszego regionu. Konkurs adresowany jest do osób indywidualnych oraz do organizacji i instytucji. Dla tych, którzy chcą wyrazić swoje wspomnienia o papieżu poprzez sztukę, przygotowaliśmy kolejny konkurs. Zachęcamy w nim mieszkańców do przesyłania zdjęć, filmów, prac plastycznych, utworów literackich i muzycznych, które wiążą się z Janem Pawłem II, jego pielgrzymkami i pontyfikatem.

Planujemy także program dla młodszych mieszkańców naszego województwa. Na naszej platformie edukacyjnej Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa, w dniu 18 maja br. przeprowadzone będą, we współpracy z działającym na Wydziale Teologicznym UMK Laboratorium św. Jana Pawła II, lekcje on-line dla szkół podstawowych i średnich o naszym patronie.

Zachęcam wszystkich do włączenia się w przygotowywane przez samorząd województwa akcje. Prosimy również
o umieszczenie informacji nt. obchodów na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych prowadzonych przez diecezję.

Zależy nam, byśmy mimo niesprzyjających okoliczności związanych z pandemią koronawirusa, mimo wszystko mogli wspólnie świętować setną rocznicę urodzin Patrona naszego województwa.

 

Piotr Całbecki

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Komentowanie jest niedostępne.