OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.08.2020 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
09.08.2020 R.

 

 1. W środę 12 sierpnia o 18:00 nabożeństwo do Matki Bożej Podgórskiej, a następnie Msza św. w intencjach zbiorowych oraz w intencji małżeństw i rodzin.
 2. W czwartek 13 sierpnia dzień fatimski w parafii. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej z Fatimy i różaniec na placu św. Franciszka. Serdecznie zapraszam.
 3. W piątek 14 sierpnia rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Matki Bożej Podgórskiej. W dni powszednie będzie dodatkowa Msza św. o 15:00. Na każdej Mszy będą głoszone homilie, które tematycznie nawiązujące do tytułów Maryi zawartych w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu. Szczegółowy plan kazań na plakatach.
 4. W sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (święto nakazane). Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o 18:30. W samą uroczystość Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 5. Spowiedź św. w naszym kościele dwadzieścia minut przed każdą Msza św. oraz od poniedziałku do soboty od 16:00 do 17:00.
 6. Trwa nabór do Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje o ofercie dydaktycznej
  i możliwościach aplikowania na www.flo.torun.pl i FB.
  Fundacja HODOS także w tym roku przygotowała program stypendialny dla uczniów i kandydatów do FLO. Dla dwóch kandydatów z naszej parafii przygotowane zostały stypendia proboszcza. Informacje w sekretariacie szkoły.
 7. Kuria naszej Prowincji Zakonnej w Poznaniu przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów. Więcej informacji w klasztorze.
 8. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • we poniedziałek 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika;
  • we wtorek 11 sierpnia – święto św. Klary z Asyżu, dziewicy, założycielki Zakonu Ubogich Pań;
  • w piątek 14 sierpnia – św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina;
  • w sobotę 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP.

 

 1. Porządek nabożeństwa o godz. 18.00:
 • we wtorek do św. Klary ż Asyżu;
 • w środę – do Matki Bożej Podgórskiej;
 • w czwartek – nieszpory i do św. Franciszka;
 • w piątek – wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
 • w sobotę – do NMP Niepokalanej;
 • w niedzielę – różaniec święty.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego NIEDZIELA. W numerze m.in. o tym, że bycie chrześcijaninem nigdy nie było i nie jest łatwe. Ono wciąż zobowiązuje i stawia przed nami nowe wyzwania. Dzisiaj, podobnie jak w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, wiara wymaga od nas odwagi w jej wyznawaniu i dzieleniu się nią z innymi.
  O obrazie, drwinach i szyderstwach ludzi obojętnych religijnie wobec chrześcijan oraz o tym że temat ideologii LGBT nie jest tematem zastępczym. Zachęcam do lektury.
 2. W tym roku uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Podgórskiej odbędą się w niedzielę 23 sierpnia, a sumie odpustowej o 12:00 przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Śmigiel. Szczegółowy program na plakatach w gablocie.
 3. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp. Ryszard Ehlert z ul. 63 Pułku Piechoty ora śp. Genowefa Żórańska z ul. Parkowej. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Dziękuję za wspólnotą modlitwę i złożone przed tygodniem ofiary na prace remontowe. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, a wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

O. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.