Ogłoszenia parafialne – 05.04.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA
czyli MĘKI PAŃSKIEJ
05.04.2020 R.

 

 

 

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas..

 

  1. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych i kościelnych w liturgii (niedzielnej, świątecznej, obrzędowej i w dni powszednie) nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. Informuję jednocześnie, że ks. bp Wiesław Śmigiel udziela do odwołania, wszystkim wiernym Diecezji Toruńskiej oraz aktualnie przebywającym na jej terenie, dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.

Stolica Apostolska udziela odpustu specjalnego wiernym dotkniętym pandemią koronawirusa, tj. wiernym cierpiącym na koronawirusa, którzy podlegają kwarantannie na polecenie władz sanitarnych w szpitalach lub we własnych domach, pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy, narażając się na ryzyko zarażenia, opiekują się chorymi na koronawirusa.

Przypominam, że już teraz do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. 7 czerwca 2020 r., można skorzystać z Komunii Świętej wielkanocnej.

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele, mają możliwości przyjęcia komunii duchowej.

 

  1. W związku z zaistniałą sytuacją informuję, że obrzędy Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) będą sprawowane bez udziału wiernych przy drzwiach zamkniętych. Decyzja ta jest bolesna dla kapłanów i zdajemy sobie sprawę, że napawa bólem także parafian. Jest to czas cierpienia wszystkich dzieci Kościoła, który wspiera działania na rzecz wygaszenia epidemii.

 

Wielki Czwartek 9 kwietnia – sprawowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

Transmisja przez Internet o 18:00.

Kościół w tym dniu będzie otwarty od 08:00 do 17:00.

 

Wielki Piątek 10 kwietnia – w tym dniu obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

Transmisja liturgii Męki Pańskiej i Drogi Krzyżowej przez Internet o 18:00.

Kościół w tym dniu będzie otwarty od 08:00 do 17:00.

Spowiedź święta od 09:00 do 15:00.

 

Wielka Sobota 11 kwietnia – w tym dniu Kościół trwa w modlitewnej ciszy.

Transmisja liturgii Wigilii Paschalnej przez Internet o 19:00.

Kościół w tym dniu będzie otwarty od 07:00 do 17:00.

Spowiedź święta od 09:00 do 15:00.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12 kwietnia – Msze św. o 8:00, 9:30, 11:00; 13:00, 18:30, 20:00. Na liturgii w kościele może przebywać maksymalnie 50 osób.

Transmisja Mszy św. przez Internet o 11:00 i 18:30.

 

Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia – Msze św. o 6:30, 8:00, 9:30, 11:00; 13:00, 18:30, 20:00. Na liturgii w kościele może przebywać maksymalnie 50 osób.

Transmisja Mszy św. przez Internet o 11:00 i 18:30.

 

Biuro parafialne będzie otwarte w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek. W sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny: 661 125 390.

 

  1. Ze względu na obecny brak możliwości przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej (brak katechezy parafialnej i spotkań liturgicznych, a także możliwości przeprowadzenia pierwszej spowiedzi świętej) ustalam, że w tym roku odbędzie się ona 19 września 2020 r. (sobota) o godz. 10:00.

 

  1. Na stoliku pod chórem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego NIEDZIELA. W numerze m.in. o liturgii Mszy św. krok po kroku, o znaczeniu transmisji Mszy św. oraz wspomnienie o śp. ks. Piotrze Pawlukiewiczu, który ukazywał nam, że Bóg jest Ojcem.

Przypominam, że tygodnik "Niedziela" można zakupić także jako wydanie elektroniczne. Wystarczy wejść na stronę www.e.niedziela.pl i wybrać formę zakupu (za pomocą smsa lub przelewu), a ciągu kilku chwil otrzyma się nowy numer Tygodnika. Można także zainwestować w prenumeratę elektroniczną tygodnika. Szczegółowe informacje na podanej stronie.

 

  1. W minionym tygodniu zmarły z naszej parafii śp. Jolanta Bertnicka z ul. 63 Pułku Piechoty oraz śp. Maria Osińska z ul. Poznańskiej. Dobry Jezus za nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

 

Serdecznie pozdrawiam naszych Parafian i Dobrodziejów, Was wszystkich którzy łączycie się z nami
w modlitwie podczas transmisji internetowych.

Dziękuję za wspólnotą modlitwę, liczne zapewnienia o wdzięcznej pamięci przed Panem. Dziękuję za zrozumienie oraz przekazane i przesłane ofiary na utrzymanie klasztoru i parafii. Bardzo Wam dziękuję.

W tych dniach szczególnie polecam Was opiece Matki Bożej Podgórskiej, św. Józefa i świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

 

 

 

Komentowanie jest niedostępne.