Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) - 26.05.2016r.

Dzisiaj (26.05.) – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).    
Msze św. o 6.30, 8.00, 9.30 z Procesją Eucharystyczną. Msza św. z 13.00 zostanie odprawiona zaraz po zakończeniu procesji, czyli koło godz. 12.15. Wieczorna Msza św. o 18.30. Nie będzie Mszy św. o 11.00 i 20.00. O 18.00 nabożeństwo majowe.

W czasie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o 18.30 Procesja Eucharystyczna na placu św. Franciszka. Tylko w niedziele procesja po Mszy św. o 11.00. Udział w procesjach biorą: dzieci do sypania kwiatków, dzieci klas III w szatach pierwszokomunijnych, sztandary, baldachim, LSO. Bardzo prosimy naszych parafian o liczny udział w procesjach z okazji Oktawy Bożego Ciała. Niech nasza obecność będzie wyrazem naszej wiary w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Zapraszamy do naszego Sanktuarium Małżonków, którzy pragną odnowić swoje Śluby Małżeńskie. Uroczyste odnowienie Ślubów Małżeńskich odbywać się będzie w pierwsze soboty miesiąca, w czasie Mszy św. o 18.30 odprawianej w Kaplicy Maryjnej, w intencji żyjących i zmarłych Czcicieli Matki Bożej Podgórskiej, Dobrodziejów naszego Sanktuarium oraz w intencji Małżeństw odnawiających Śluby Małżeńskie. Po zakończeniu Mszy św. Małżonkowie odnawiający swoje Śluby Małżeńskie otrzymają błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem oraz pamiątkowy dyplom. Prosimy Małżonków o wypełnienie formularzy, które znajdują się przy wyjściu z kościoła i przekazanie ich w zakrystii. Zgłoszenie można przesłać także przez naszą stronę internetową. Najbliższe odnowienie  Ślubów Małżeńskich odbędzie się w sobotę 4 czerwca o 18.30. Zapraszamy!

Wczoraj rozpoczęła (25.05.) się renowacja barokowego tabernakulum i tronu na Najświętszy Sakrament z naszego Sanktuarium, przy finansowych dotacjach z  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Gminy Miasta Toruń. Bardzo prosimy także Was kochani wierni o wsparcie tego dzieła, zarówno materialnie jak i duchowo swoją modlitwą.

Z naszej Parafii organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych do Lednicy. Wyjazd w sobotę 4 czerwca o godz. 7.00. Cena 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.  

W niedzielę 19 czerwca odbędzie XIX Franciszkański Festyn Charytatywny. Prosimy Parafian, Dobrodziejów i Sponsorów o pomoc w jego organizacji. Prosimy o dary i fanty do loterii, które można składać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego oraz o pomoc finansową na opłacenie sceny, nagłośnienia i koncertu Mariusza Kalagi. Więcej informacji znajduje się w przygotowanych pismach przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.                         
Trwa nabór uczniów do naszych franciszkańskich szkół: liceum i technikum. Więcej informacji w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.
|
Kuria naszej Prowincji Zakonnej w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów oraz na braci zakonnych. Bliższe informacje w kancelarii lub przy furcie klasztornej

Niech nieustannie w naszej parafii i w naszych rodzinach wzrasta miłość do Jezusa obecnego w Eucharystii i w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do systematycznego uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, do udziału w Mszach św. w tygodniu oraz do częstego przyjmowania Komunii św. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Maryjnym codziennie przez cały dzień ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu.
Niech Dobry Bóg błogosławi Wam i waszym Rodzinom.

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Torunia - Podgórza

Komentowanie jest niedostępne.