Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
22.05. - 29.05.2016r.

Dzisiaj  (22.05.) – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej wynikającej z przykazania kościelnego.

W poniedziałek (23.05.) -  święto poświęcenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu.     
Dzieci pierwszokomunijne wyjeżdżają na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Skępem. Zbiórka dzieci przed Szkolą Nr 15 o godz. 8.00.      

We wtorek (24.05.) - o 19.00 w klasztorze spotkanie Rady Parafialnej oraz wszystkich, którzy pragną pomóc w organizacji naszego Festynu. Serdecznie zapraszamy!
We wtorek o 17.00 próba dla dzieci
, które będą sypać kwiatki na Boże Ciało oraz w czasie Oktawy Bożego Ciała. Prosimy wiernych o przynoszenie kwiatków na procesje. Można je składać do kosza przy zakrystii.
W środę (25.05.) - o 18.00 nabożeństwo, o 18.30 Msza św. w intencjach zbiorowych do MB Podgórskiej oraz w intencji Małżeństw i Rodzin. Intencje można składać do skarbonki przy Kaplicy Maryjnej lub przesyłać przez Skrzynkę Intencji na naszej stronie internetowej.
W trosce o rozwój naszego Sanktuarium pragniemy zaproponować Małżonkom odnawianie swoich Ślubów Małżeńskich.
Uroczyste odnowienie Ślubów Małżeńskich będzie odbywało się w pierwsze soboty miesiąca w czasie Mszy św. o 18.30 odprawianej w Kaplicy Maryjnej.
Po zakończeniu Mszy św. Małżonkowie odnawiający swoje Śluby Małżeńskie otrzymają błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem oraz pamiątkowy dyplom.
Małżonkowie mogą odnowić swoje Śluby Małżeńskie w pierwszą sobotę miesiąca w którym odbył się ślub lub w dowolną pierwszą sobotę miesiąca w ciągu roku, która będzie odpowiadała.
W tym celu prosimy o wypełnienie formularza i przekazanie go do kancelarii parafialnej lub zakrystii (można też go wysłać przez nasza stronę internetową) zawsze najpóźniej na trzy dni przed planowanym odnowieniem swoich Ślubów Małżeńskich. Formularze znajdują się przy wyjściu z kościoła.
Bardzo zachęcamy Małżonków do odnawiania Ślubów Małżeńskich oraz prosimy o przekazanie tej informacji także w swoich rodzinach i wśród swoich znajomych.

W czwartek (26.05.) – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
Msze św. o 6.30, 8.00, 9.30, ok. 12.15 po zakończeniu procesji (zamiast o 13.00) oraz o 18.30. Nie będzie Mszy św. o 11.00 i o 20.00.
W czasie Mszy św. o 9.30 podziękujemy za posługę w Toruniu o. Bernardowi Marciniakowi - rektorowi i dyrektorowi naszych szkół franciszkańskich, którzy został Ministrem Prowincjalnym i przenosi się do Poznania.
W tym dniu modlimy się także  w intencji Matek z okazji „Dnia Matki”.
Po Mszy św. o 9.30  procesja eucharystyczna, która pójdzie ulicami: Poznańską, Prufferów, Iwanowskiej, Drzymały, Inowrocławską, Paderewskiego, Parkową oraz Poznańską.
W procesji udział biorą: dzieci do sypania kwiatków, dzieci pierwszokomunijne w szatach, sztandary, baldachim i Liturgiczna Służba Ołtarza. Prosimy wszystkich o liczny rodzinny udział w procesji, o wspólną modlitwę oraz o wystrój okien na trasie procesji i w całej parafii.
O przygotowanie ołtarzy prosimy: I Ołtarz na ulicy Iwanowskiej - Żywy Różaniec,
II Ołtarz przy ZOL-u - Siostry Serafitki, III Ołtarz przy ul. Poznańskiej - młodzież z Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego, IV Ołtarz na placu św. Franciszka - Franciszkański Zakon Świeckich.
W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy codziennie na procesje eucharystyczne, na placu św. Franciszka, po Mszy św. o 18.30, a w niedzielę po Mszy św. o 11.00.                                 

Z naszej Parafii organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych do Lednicy. Wyjazd w sobotę 4 czerwca o godz. 7.00. Cena 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

W niedzielę 19 czerwca odbędzie XIX Franciszkański Festyn Charytatywny.
Prosimy Parafian, Dobrodziejów i Sponsorów o pomoc w jego organizacji. Prosimy o dary i fanty do loterii, które można składać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego oraz o pomoc finansową na opłacenie sceny, nagłośnienia i koncertu Mariusza Kalagi. Więcej informacji znajduje się w przygotowanych pismach przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
Trwa nabór uczniów do naszych franciszkańskich szkół: liceum i technikum. Więcej informacji w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.
Kuria naszej Prowincji Zakonnej w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów oraz na braci zakonnych. Bliższe informacje w kancelarii lub przy furcie klasztornej.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz za  złożone ofiary.
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie każdego dnia błogosławi.

Komentowanie jest niedostępne.