Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 08.05. - 15.05.2016r.

Codziennie zapraszamy o 18.00 na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, w których udział jest wyrazem naszej miłości i wdzięczności wobec Niepokalanej Królowej Rodzin oraz modlitwą o umocnienie wiary i miłości w Rodzinach.

W poniedziałek (09.05.)
– przeniesiona liturgicznie uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

Od poniedziałku do piątku (09 – 13.05.) - w Poznaniu odbędzie się Kapituła Prowincjalna w naszej Prowincji Zakonnej pw. św. Franciszka z Asyżu. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

We wtorek (10.05.) – o 18.30 Msza św. w intencji Akcji Katolickiej oraz spotkanie formacyjne w klasztorze. W poniedziałki o 19.00 w budynku szkoły próby Chóru przy naszym Sanktuarium.      

W środę (11.05.) o 18.30 Msza św. w intencjach zbiorowych do MB Podgórskiej oraz w intencji Małżeństw i Rodzin, które można składać do skarbonki przy Kaplicy Maryjnej.

W środę w Poznaniu święcenia kapłańskie i diakonatu naszych Współbraci. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

W czwartek (12.05.) – o 17.00 spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Caritas, o 18.30 Msza św. w intencji Caritasu, Jadłodajni dla Ubogich, Świetlicy św. Franciszka dla dzieci oraz Dobrodziejów.

W piątek (13.05.) – wspomnienie NMP z Fatimy. Z okazji „Dnia Fatimskiego" po Mszy św. o 18.30 Procesja Różańcowa na placu św. Franciszka. (prosimy przynieść ze sobą świece).
W piątek o 16.30 druga Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych oraz poświęcenie szat pierwszokomunijnych. Zbiórka dzieci w kościele o 16.15. Będzie również okazja do Spowiedzi św. dla rodziców i krewnych.

W sobotę (14.05.) – święto św. Macieja Apostoła.
O 10.00 uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii. Zbiórka dzieci wraz z rodzicami przed kościołem o 9.40. O 16.00 nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodzin.
Próby dla dzieci przed Pierwszą
Komunią św. od poniedziałku (09.05.)  codziennie o 16.30.

W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do naszego Sanktuarium od 21.00 na adorację Najświętszego Sakramentu oraz  na Mszę św. o 22.00.

W przyszłą niedzielę (15.05.) – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowujemy się przez Nowennę odprawianą po Mszy św. o 18.30.
O 11.00 Msza św. w intencji Rodzin Żywego Różańca Rodziców. O 16.30 w klasztorze spotkanie Żywego Różańca Rodziców, na które zapraszamy rodziców pragnących modlić się w tej wspólnocie za swoje dzieci.

Z naszej Parafii organizujemy wyjazd młodzież na Spotkanie Młodych w Lednicy. Wyjazd w sobotę 4 czerwca o godz. 7.00. Cena 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.  

Kuria naszej Prowincji Zakonnej w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu: na kapłanów po maturze oraz na braci zakonnych przynajmniej po szkole zawodowej. Bliższe informacje przy furcie klasztornej, w gablotce i na stronie i internetowej.

Trwa nabór uczniów na rok szkolny 2016/2017 do naszego Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcącego – profile: językowy, biologiczno-chemiczny, matematyczno-fizyczny oraz do Franciszkańskiego Technikum – zawody: technik informatyk, technik organizacji reklamy. Więcej informacje w sekretariacie i na stronach internetowych szkół. Serdecznie młodzież zapraszamy!

W niedzielę 19 czerwca odbędzie XIX Franciszkański Festyn Charytatywny. Prosimy Parafian, Dobrodziejów i Sponsorów o pomoc w jego organizacji. Prosimy o fanty do loterii oraz o pomoc finansową na scenę, nagłośnienie i koncert Mariusza Kalagi. Więcej informacje znajduje się w przygotowanych pismach przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

Od wczoraj 7 maja strona internetowa naszego klasztoru, sanktuarium i parafii w Toruniu zmieniła swoją szatę graficzną. Dotychczasowa strona będzie nadal dostępna jako strona archiwalna. Zapraszamy do odwiedzania i korzystania z naszej strony internetowej.

Niech nieustannie wzrasta w Was i waszych Rodzinach miłość do Jezusa Eucharystycznego przez częsty udział we Mszy św. oraz częste przyjmowanie Komunii św.  

Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Podgórza

Komentowanie jest niedostępne.