Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

nasz-klasztor

3 Niedziela Adwentu

11 – 18. 12. 2016

Parafia franciszkańska św. Apostołów Piotra i Pawła w Toruniu – Podgórzu.

Dzisiaj zakończenie Rekolekcji Adwentowych pod nazwą: „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie”. Nauki rekolekcyjne głosi O. Augustyn Zygmunt OFM – Gwardian klasztoru we Wschowie. Dziękujemy Ojcu Augustynowi za posługę Słowa i życzymy Mu pokoju serca i błogosławieństwa w posłudze zakonnej i kapłańskiej.

Przeżywamy 3 Niedzielę Adwentu. Jesteśmy powołani do właściwego przygotowania się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Możemy to uczynić przez dzieła miłosierdzia oraz modlitwę i udział we Mszach Świętych roratnich od poniedziałku do piątku o godz 18.30. W kościele przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na żywność oraz skarbona do której można wrzucać pieniądze na wigilię i posiłki dla ubogich w naszej jadłodajni.

Dzisiaj o godz. 18.00 Nabożeństwo Oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Serdecznie zapraszamy

W środę o godz. 18.00 nabożeństwo maryjne, a po nim Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej oraz o pokój i zgodę w małżeństwach i rodzinach.

W czwartek o godz. 18.30 Uroczysta Msza Św. w 60-tą Rocznicę Profesji Wieczystej naszego współbrata O. Błażeja Sekuli OFM. Zapraszamy Czcigodnych Parafian i Przyjaciół klasztoru do modlitwy w intencji Ojca Solenizanta.

W sobotę 17 grudnia o godz 11.00 w restauracji Lawenda odbędzie się spotkanie świąteczne dla ubogich z naszej Parafii.

W naszym Sanktuarium rozpoczyna swoją posługę wspólnota „SYCHAR”. Jej celem jest jak wiemy pomoc i towarzyszenie małżonkom przeżywającym trudności życia sakramentalnego. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy takowe trudności przeżywają. Kolejne spotkanie wspólnoty odbędzie się 14 stycznia o godz 16.30 w sali klasztoru.

W dalszym ciągu istnieje możliwość zapisania dzieci chorych na Autyzm, zespół Downa itp. na bezpłatną terapię. Zajęcia poprowadzi mgr. kognitywistyki p. Gabriela KALISKA.

Przed kościołem do nabycia POŚWIĘCONE Opłatki wigilijne, lampiony , świece Caritas i czasopisma katolickie. NIE roznosimy opłatków do mieszkań. Nikomu też nie przekazujemy prawa do wykonywania tej czynności w naszym imieniu !!!

Niech Bóg pobłogosławi nasze oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Niech będzie nadzieją, wsparciem i obroną i niech Nas obdarzy Swoim Pokojem.

Z darem modlitwy - FRANCISZKANIE

W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Henryk RUSZKIEWICZ z ul. Drzymały...wieczny odpoczynek...

Komentowanie jest niedostępne.