Chór przy Sanktuarium

Próby Chóru przy naszym franciszkańskim Sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanek Królowej Rodzin odbywają się w poniedziałki o 19.00 w budynku naszej franciszkańskiej szkoły znajdującej się przy klasztorze.
Chór obecnie liczy 20 osób.
Chór prowadzi p. Irena Szczurko.


Zapraszamy do naszego Chóru osoby mające dobry glos, zarówno młodsze jak i starsze, które lubią śpiewać i pragną ubogacać śpiewem liturgię, także w naszym Sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej.

Chór na Podgórzu ma bardzo długą historię i tradycję. Był bardzo prężny w latach międzywojennych oraz działał długie lata także w II połowie XX wieku. Ostatni wpis w Kronice Chóru na Podgórzu datowany jest na rok 2001r.

Postanowiliśmy wznowić działalność Chóru na Podgórzu ze względu na to, że nasz kościół św. Ap. Piotra i Pawła, dnia 2 lutego 2015r. został ustanowiony - przez J.E. Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego - Sanktuarium Maryjnym.

Pierwsze spotkanie Chóru odbyło się czwartek 12 marca 2015r. Zgłosiło się 17 osób!!
Pierwszy występ Chóru przy naszym Sanktuarium Maryjnym na Podgórzu miał miejsce w czwartek 4 czerwca 2015r. w uroczystość Bożego Ciała. Chór zaśpiewał pieśni w czasie Sumy Parafialnej o 9.30, po której tradycyjnie odbyła się procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii.
Kolejny występ Chóru miał miejsce dnia 29 czerwca 2015r.w czasie Sumy Odpustowej ku czci św. Ap. Piotra i Pawła.