Prymas Wyszyński na Podgórzu

 

 

07 czerwca 2020 roku w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tyciąclecia. Kardynał Wyszyński w czasie swojej posługi jako arcybiskup Gniezna i Warszawy odwiedzał Toruń, a co jest z tym zwiazane, również naszą podgórską parafię, która terytorialnie należała do archidiecezji gnieźnieńskiej.
W ramach przygotowania do beatyfikacji pragniemy zaprosić Was na spotkanie poświęcone Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, które przybliży nam Jego obecność na Podgórzu.
Istnieje wiele ciekawych historii związanych z pobytem Kardynała na Podgórzu, jest to zatem okazja, aby dziękować Bogu za tak wielkiego Pasterza i zgłębić wiedzę na temat przyszłego błogosławionego j Jego zwiazków z parafią św. Apostołów Piotra i Pawła.
Jednym z pięknych darów, który Prymas otrzymał od naszej parafii jest obraz z XVII w., przedstawiajacy Jezusa skrępowanego, który stał się bardzo bliski Kardynałowi Wyszyńskiemu w czasach Jego niewoli. Obraz ten znajduje się w muzeum archidiecezji gnieźnieńskiej , jednak dnia 20 lutego, będziemy mogli modlić się przed tym wizerunkiem w naszej świątyni, ponieważ zostanie on na ten dzień wypożyczony z muzeum archidiecezjalnego.
O godzinie 18.30 zapraszamy na Mszę Świętą, której przewodniczyć będzie JE. ks. bp. Józef Szamocki, po Eucharystii odbędzie się wykład diakona prof. Waldemara Rozynkowskiego i dra Michała Białkowskiego. Będzie można również obejrzeć przygotowaną na tę okazję prezentację.
Serdecznie zapraszamy!

Komentowanie jest niedostępne.