OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 01.05.2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

01.05.2022 R.

 

 

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

W całej Polsce obchodzona jest dzisiaj po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

Dziś rozpoczynamy maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe codziennie o 18:00. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

Pierwszego maja przypada także Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

Dzisiaj imieniny zakonne obchodzi br. Jeremiasz Wójcik, zakrystian i furtian w naszej parafii. Wyrażamy Mu naszą wdzięczność za to, że z troską i oddaniem przygotowuje do każdej Mszy św. i nabożeństw w naszej świątyni; obsługuje gości przy furcie klasztornej i wykonuje sumiennie szereg codziennych obowiązków domowych.

 

 1. W poniedziałek 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

 1. We wtorek 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze św. wg porządku niedzielnego.
  O 20:00 Msza św. o światło Ducha Świętego i dar mądrości dla tegorocznych maturzystów.

 

 1. W środę 4 maja o18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej oraz w intencji małżeństw
  i rodzin.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca 5 maja o 18:30 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za ministrantów, lektorów i akolitów oraz ich rodziny.

 

 1. W piątek 6 maja:
 • o 8:00 Msza św. w intencji wspólnoty Czystość świątyni;
 • od 9:00 odwiedzimy chorych z sakramentami św.;
 • po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego.

 

 1. W sobotę 7 kwietnia:
  • o 10:00 spotkanie dla ministrantów;
  • o 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią św.
  • o 14:00 spotkanie dla Rycerzy św. Franciszka
  • z racji pierwszej soboty miesiąca, wieczorna Msza św. w kaplicy Matki Bożej za żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca, czciciel Matki Bożej Podgórskiej oraz dobrodziejów sanktuarium;
  • po Mysz św. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 2. W przyszłą niedzielę 8 maja:
  • o 11:00 Msza św. w intencji rodzin Domowego Kościoła. Proszę, by liturgię przygotował krąg trzeci
  • o 11:00 Msza św. z okazji rocznicy I Komunii św.

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • w poniedziałek 2 maja – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • we wtorek 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski;
  • w środę 4 maja – św. Floriana, męczennika;
  • w piątek 6 maja – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  • w sobotę 7 maja – Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask.

 

 1. W nowym numerze tygodnika Niedziela in. o Maryi, Królowej Polski, o wierze, która ratuje życie i o fenomenie polskiej maryjności. Zachęcam do lektury.

 

 1. Rozpoczął się nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego – to katolicka szkoła średnia, która nie tylko świetnie przygotuje młodzież do matury, ale nade wszystko wprowadzi młodych ludzi w świat wartość, które stworzyły naszą europejską cywilizację, wartości które swoje źródło mają w Ewangelii. Młodzież ciekawą ludzi i świata serdecznie zapraszamy.

 

 1. Ogłoszenie dotyczące cmentarzy parafialnych: obecnie trwa kolejny etap wycinania drzew na cmentarzach (usychających i pochylonych, zagrażających pomnikom i odwiedzającym groby). Bardzo proszę, w nawiązaniu do regulaminów cmentarzy o nie nasadzanie żadnych drzew i krzewów!!! Nowe nasady będą likwidowane, dlatego proszę o przesadzenie ich na posesje prywatne. Na starym cmentarzu zostało zamontowane nowe ujęcie wody (nie został zlikwidowane!). W związku z powyższym proszę o uregulowanie zaległości tytułem prolongat za miejsca na cmentarzu.

 

 1. W dniach 28 lipca – 6 sierpnia 2022 organizujemy autokarową pielgrzymkę do Medjugorie.

 

 1. ,Szczegółowe informacje w zakrystii. Serdecznie zapraszam.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł z naszej parafii: śp. Kazimierz Kokoszczyński z ul. Hallera, Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

Wszystkim dziękuje za wspólną modlitwę i złożone ofiary w ramach kolekty remontowej. Życzę miłej niedzieli, dobrego wypoczynku i serdecznych spotkań z tymi, których kochacie.

o. Jozue Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.