Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.06.2019 R.

 

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Przeżywając oktawę Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną na placu kościelnym.

Dzisiaj:

 • o 13:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Zakonu Braci Mniejszych, a następnie spotkanie formacyjne;
 • o 16:00 spotkanie rekreacyjne dla Róży Różańcowej Rodziców wraz z dziećmi, ministrantów i lektorów z rodzicami oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej z rodzinami.

Serdecznie zapraszam rodziców do Róży Różańcowej Rodziców, którzy szczególnie chcą modlić się za swoje dzieci, by wypraszać im potrzebne łaski, za wstawiennictwem Matki Bożej Podgórskiej. Rodzice ci dają piękne świadectwo, że w tych trudnych czasach, choć nie zawsze mogą w pełni chronić swoje dzieci, ufnie polecają je opiece Maryi w wielkiej wspólnocie Żywego Różańca.

 1. W środę, 26 czerwca o 18:00 nabożeństw do Matki Bożej, a o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.
 2. W czwartek, 27 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na liturgii poświecimy tradycyjnie przyniesione kwiaty i zioła.

O 19:30 Msza św. a następnie modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie duszy i ciała.

 1. W piątek, 28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte z kazaniami o 8:00, 15:00 i 18:30.
  Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii kapłanów polecamy modlitwom parafian.
 2. W sobotę, 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej parafii. Sumie odpustowej o 18:30 w intencji Parafian i Dobrodziejów przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. kan. Wojciech Kiedrowicz, proboszcz parafii św. Jakuba w Toruniu; na zakończenie Mszy św. procesja Eucharystyczna na palcu. Proszę, aby niesione były chorągwie naszej parafii, członkowie Żywego Różańca przed Najświętszym Sakramentem nieśli zapalone świece, panów proszę o niesienie baldachimu. Proszę także o liczny udział ministrantów, lektorów i akolitów. Jest to szczególne święto naszej wspólnoty parafialnej, na które serdecznie wszystkich zapraszam.

Na Mszy św. będziemy się również modlić w intencji męskiej Róży Różańcowej św. Piotra i Pawła.

 1. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca będziemy obchodzić uroczystość poświęcenia własnego Kościoła (29.06.1659r).
 2. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  • w czwartek, 27 czerwca –uroczystość NMP Nieustającej Pomocy – patronki diecezji toruńskiej;
  • w piątek, 28 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę, 29 czerwca - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
  • w niedzielę, 30 czerwca - uroczystość poświęcenia własnego Kościoła w 1659 r.
 3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o ojcostwie z okazji dzisiaj przypadającego dnia ojca, a także o tym jak odpoczywać, ażeby wypocząć? W dodatku toruńskim – relacja z poświęcenia kościoła bł. Wincentego Frelichowskiego. Zachęcam do lektury.
 4. Trwa nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego absolwentów szkól podstawowych i gimnazjum. Szczegółowe informacje o przygotowanej ofercie dydaktycznej na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły. Jednocześnie informujemy, że dla dwóch kandydatów naszej parafii zostały przygotowane stypendia (informacje w sekretariacie szkoły). Także fundacja HODOS przygotowała program stypendialny dla uczniów i kandydatów do FLO. Serdecznie zapraszamy.
 5. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu o. Wojciech Zagrodzki CSsR zaprasza na Uroczystość Głównej Patronki Diecezji Toruńskiej w czwartek 27 czerwca. O 15.00 – Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego
  w sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a następnie o 16:15 tradycyjna procesji ulicami miasta i Mszy św. o 18.00, której będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel – Pasterz Diecezji Toruńskiej.
 6. ROCZNICA KORONACJI FIGURY MATKI BOŻEJ LIPSKIEJ

Drodzy bracia duchowni, osoby konsekrowane, umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

 

Od wieków wierni licznie pielgrzymują do Matki Bożej z Lip k. Lubawy, aby w tym sanktuarium razem z Maryją przez Jezusa Chrystusa powierzyć Bogu wszystkie swoje sprawy. Kult Matki Bożej Lipskiej zatacza coraz szersze kręgi i znacznie przekracza granice diecezji toruńskiej, a wiernych otwiera na słowo Boga, przynagla do nawrócenia, prowadzi do sakramentów oraz umacnia w chrześcijańskim życiu. Każdego roku do Lip przybywają małżonkowie, całe rodziny, dzieci i młodzież, starsi, chorzy, samotni i potrzebujący! Wszyscy spieszą ze swoimi intencjami do troskliwej i wrażliwej Matki, by otworzyć się i doświadczyć Miłości Boga!

W tym roku mija 50 lat od ukoronowania papieskimi koronami figury Matki Bożej z Lip. Ceremonii koronacji dokonał przed laty Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, a towarzyszył Mu m.in. bp Kazimierz Józef Kowalski, Biskup Chełmiński. Bardzo podniośle i radośnie świętowano również 25. lecie koronacji, którym przewodniczył kard. Józef Glemp, Prymas Polski.

W tym roku dopisujemy nową jubileuszową kartę, a przede wszystkim chcemy po raz kolejny wyrazić naszą miłość i zaufanie do Matki Bożej. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam duchownych, osoby konsekrowane i wiernych świeckich na 50. lecie koronacji figury Matki Bożej do Sanktuarium w Lipach-Lubawie. Sumie Odpustowej, 2 lipca br., o godz. 10.30, przewodniczyć będzie oraz wygłosi homilię abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

Jeszcze raz zapraszam do wspólnego świętowania, by razem z Maryją wyśpiewać radosny hymn: „Wielbi dusza moja Pana…”!

Wasz biskup Wiesław

 

 1. Księża Biskupi obecni na 383. Zebraniu Plenarnym KEP, które miało miejsce w Wałbrzychu i Świdnicy, w dniach 13-14 czerwca br., podjęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach, kaplicach oraz ośrodkach duszpasterskich, po każdej Mszy Świętej, suplikacji: „Święty Boże, Święty Mocny”. Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

 

 1. Codziennie o 18:00 zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii śp. Edward Podlas z ul. Drzymały oraz śp. Cecylia Wawrzonkowska z ul. Paderewskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

 1. Dziękuję za wspólną modlitwę i za złożone ofiary. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

 

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

 

 

Komentowanie jest niedostępne.