Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 13 SIERPNIA 2017 R.

 

 1. Dziś 13 dzień miesiąca – dzień fatimski. Zapraszamy do uwielbiania i przebłagania Boga za wstawiennictwem Matki Najświętszej przez modlitwę różańcową połączoną z procesją ze świecami po Mszy św. o godz. 18.30.
 2. W poniedziałek w naszej Prowincji zakonnej przeżywam dzień modlitw o nowe powołania, poprzez post, modlitwę, adorację. Zachęcamy wszystkich od włączenia się w to wołani do Pana żniwa, o nowych robotników do swojej winnicy. Po Mszy św. o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i półgodzinna adoracja w tej intencji.
 3. We wtorek 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to najstarsze święto maryjne. Na Wschodzie obchodzono je już w VI w. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił jako dogmat papież Pius XII w 1950 roku. W tym dniu w naszym kościele Msze święte sprawowane będą według porządku niedzielnego – o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 18.30. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 20.00. Jest to święto nakazane; pamiętajmy o uczestnictwie w świątecznej Eucharystii.

W tym dniu na każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty, bo w ten sposób dziękujemy Bogu za dar pierwszych zbiorów, właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości.

 1. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku – obronę Polski i Europy przed nawałą bolszewizmu. Myślimy także o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszej ojczyzny i naszego narodu.
 2. W czwartek zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie grupy charyzmatycznej Odbędzie się ono po Mszy św. wieczornej w sali klasztornej.
 3. Trwamy w przeżywaniu nowenny przygotowującej Parafię do drugiej rocznicy koronacji obrazu MB Podgórskiej. Zapraszamy do włączenia się w to duchowe przygotowanie, będące wyrazem wdzięczności i miłości wobec Maryi, Niepokalanej Królowej Rodzin.
 4. W sobotę i niedzielę – 19 i 20 sierpnia – główne uroczystości rocznicowe:
 • w sobotę 19 sierpnia: nasze świętowanie rozpoczniemy wieczorną modlitwą Kościoła – o godz. 18.00 odśpiewamy Nieszpory ku czci Matki Najświętszej. O godz. 30 – uroczysta Msza św. w intencji wszystkich Parafian i Dobroczyńców kościoła i sanktuarium, której przewodniczyć będzie JE Ks. Bp Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej. Po Mszy świętej zapraszamy na różańcowe czuwanie, które potrwa do godziny Apelu Jasnogórskiego – 21.00.
 • w niedzielę 20 sierpnia: w tym dniu nasze świętowanie oprzemy na słowach: Idźcie i głoście – Maryja Gwiazda Ewangelizacji. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 00 i 18.30. Szczególnie zapraszamy na Eucharystię o godz. 12.00 sprawowaną w intencji Parafian i Dobroczyńców oraz Róż Różańcowych Rodziców. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie pochodzący z naszej parafii o. Maciej Olszewski, gwardian klasztoru w Poznaniu. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa.

Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach, przez które Parafia składa dziękczynienie Bogu za łaskę posiadania w naszej świątyni cudownego wizerunku Matki Bożej, ukoronowanego koronami papieskimi. Proszę, by w procesji były niesione chorągwie, panów proszę o niesienie baldachimu.

 1. W dniach od 29 września do 1 października 2017 r. organizujemy w naszym sanktuarium zamknięte rekolekcje dla małżeństw, które poprowadzi michalita ks. Roman Chyliński; temat: siedem zasad budowania jedności małżeńskeij. Zapraszamy małżonków do udziału i odnowienia łaski sakramentu małżeństwa oraz pogłębienia duchowości małżeńskiej. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszej świątyni o godz. 18.00 według następującego porządku: we wtorek – z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej; w środę – do MB Podgórskiej w intencji małżonków i rodzin (po nabożeństwie Msza św. w tych intencjach); w czwartek – nieszpory i nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu; w piątek – droga krzyżowa; w sobotę – uroczyste nieszpory maryjne; w niedzielę – z racji drugiej rocznicy koronacji różaniec święty, a w niedzielne poranki o 7.40 wielbimy Maryję śpiewem Godzinek ku czci Jej Niepokalanego Poczęcia.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek 14 sierpnia – wspomnienie obowiązkowe św. Maksymiliana Kolbe, franciszkańskiego męczennika
 • we wtorek 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP
 • w czwartek 17 sierpnia – wspomnienie obowiązkowe św. Jacka, prezbitera

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

Śp. Tomasz Latarski z ul. Poznańskiej, śp. Tadeusz Chybiński z ul. Hallera, śp. Stanisław Michniewicz z ul. Okólnej, śp. Aleksandra Dembowska z ul. Armii Ludowej i śp. Piotr Dembek z ul. Urzędniczej – Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim Parafianom, naszym Dobrodziejom i przybyłym Gościom życzę dobrej, błogosławionej niedzieli.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.