Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 09.09.2018 R.

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i przybyłych Gości do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania, dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Bardzo dziękuję za złożone przed tygodniem ofiary w ramach kolekty remontowej, przeznaczonej na budowę konfesjonału.
 3. Za tydzień w sobotę 15 września odbędzie się pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zbiórka na parkingu przed kościołem o 6:30. Proszę, aby osoby, które się zapisały do jutra uzupełniły brakujące dane i uiściły opłatę.

 

 1. W poniedziałek 10 września o 17:00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca. Zapraszam także chętne osoby, które chciałyby w tej wspólnocie odmawiać codziennie jedną dziesiątkę różańca, czerpiąc jednocześnie duchowe owoce całej modlitwy.

 

 1. W środę 12 września o 18:30 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem Matki Bożej Podgórskiej w intencjach odczytanych podczas nabożeństwa oraz w intencji małżeństw i rodzin. Tradycyjne, w tym dniu zachęcam do przynoszenia kwiatów dla Matki Bożej z racji wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi Panny.

 

 1. W czwartek 13 września:
  • o 17:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, na które zapraszam chętne osoby do wydawania posiłków ubogim. O 18:30 Msza św. w intencji jadłodajni, darczyńców i wszystkich ubogich
  • po Mszy św. o 18:30 nabożeństwo fatimskie; w procesji na placu przed kościołem poniesiemy figurę Matki Bożej z Fatimy i będziemy odmawiać różaniec. Proszę o zabranie świece.

 

 1. W piątek 14 września po Mszy św. o 18:30:
  • spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego, zaprasza o. Tycjan Kubiak, asystent grupy
  • spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw Sychar; zaprasza o. Iwo Hoeft, opiekun grupy
  • o 19:00 próba dla dzieci ze scholii parafialnej. „Scholaki” śpiewają na Mszach św. w niedzielę o 11:00. Wszystkie chętne dzieci serdecznie zapraszam.

 

 1. W sobotę 15 września o 11:00 zapraszamy na spotkania dzieci we wspólnocie Rycerzy św. Franciszka. Do wspólnoty mogą należeć dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej. Na pierwsze spotkanie organizacyjne zapraszamy także rodziców. Opiekunem grupy jest o. Tycjan. Kubiak.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 16 września
  • o 9:30 Msza św. w intencji o. Korneliusza Mrozińskiego z okazji imienin.
  • o 11:00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie formacyjne
   w klasztorze. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych rodziców, którzy pragną się modlić za swoje dzieci, będąc członkami Żywego Różańca.

 

 1. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w naszym sanktuarium 20 minut przed każdą Mszą św., a także od poniedziałku do soboty, od 16 do 17.

 

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich, które przygotowywać się będą do I Komunii św. odbędzie się 21 września (piątek) po Mszy św. o 18:30. Podczas spotkania rodzice otrzymają książeczki do wklejania obrazków z uczestnictwa w niedzielnych Mszach św.

 

 1. W dniach 28-30 września br. organizujemy przy naszym sanktuarium rekolekcje zamknięte Umiłowanie Eucharystii. Nauki wygłosi ks. Roman Chyliński, michalita. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej parafii i FB.

 

 1. 6 października 2018 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się spotkanie dla młodzieży w łączności z odbywającym się synodem biskupów – „Stadion Młodych”. Koszt wyjazdu to 55 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

 

 1. W liturgii Kościoła:
 • w środę 12 września – Najświętszego Imienia Maryi Panny
 • w czwartek 13 września – św. Jan Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • w piątek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na zakończenie każdej Mszy św. uczcimy relikwie Krzyża świętego.
 • w sobotę 15 września – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

 

 1. Porządek nabożeństw w ciągu tygodnia o godz. 18:00:
  • we wtorek ku czci św. Antoniego
  • w środę do Matki Bożej Podgórskiej – w intencji próśb i podziękowań
  • w czwartek nieszpory i do św. Franciszka z Asyżu
  • w piątek Droga Krzyżowa
  • w sobotę ku czci Matki Bożej Niepokalanej
  • w niedzielę nieszpory

 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela (5 zł). W numerze m.in. artykuł o uzdrowionym chłopcu w polskim sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie oraz Na czym polega towarzyszenie w wychowaniu?

Zapraszam do lektury.

Nabyć także można kalendarze misyjne na 2019 rok. Ofiary ze sprzedaży przekażemy naszym misjonarzom w Boliwii.

 

 1. W minionym tygodniu zmarłą z naszej parafii śp. Stanisława Piekarska z ul. 63 Pułku Piechoty. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie.
Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską.
Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jozue M. Misiak OFM

proboszcz

 

Komentowanie jest niedostępne.