Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 11 LUTEGO 2018 R.

 

 1. Serdecznie dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary w ramach kolekty remontowej przeznaczonej na instalację systemu przeciwpożarowego w naszym kościele.
 2. Dzisiaj, we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy 26. Światowy Dzień Chorego. Naszymi modlitwami otoczmy chorych i cierpiących. Zachęcam do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Pamiętajmy, aby zwłaszcza w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

O godz. 9:30 Msza św. w intencji chorych i starszych parafian oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W tym dniu za udział w Mszy św. i przyjęcie sakramentu namaszczenia chorych można zyskać odpust zupełny.

 1. Dzisiaj także, w ostatnich dniach karnawału, Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest księga, do której można wpisać swoje zobowiązanie do dobrowolnej abstynencji, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.
 2. W środę 14 lutego przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 15:00, 17:00, 18:30 i 20:00.

Przypominamy, że wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60 roku życia zobowiązani są do postu ilościowego ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

 1. W środę, na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu, podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Ze względu na odmienny porządek Mszy św. w tym dniu nie będzie nabożeństwa do MB Podgórskiej o godz. 18:00.
 2. W Środę Popielcową o 19:00 w klasztorze odbędą się konsultacje prawne.
 3. Zachęcam do licznego i pobożnego udziału w nabożeństwach pasyjnych:
 • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 7:30, 17:00 (dla dzieci) i 18:00 (dla młodzieży i starszych);
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:45.
 1. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
 2. W przyszłą niedzielę 18 lutego o godz. 11:00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców, a o 16:00 spotkanie formacyjne w sali klasztornej.
 3. W przyszłą niedzielę 18 lutego o godz. 15:00 zapraszam do auli Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego na film pt. Luter i rewolucja protestancka, traktujący o tym, jak wielką katastrofę może spowodować jeden człowiek. Wstęp wolny.
 4. W sobotę 3 marca wieczorną Mszą świętą rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy 7 marca. Wygłosi je nasz współbrat o. Klaudiusz Michalski OFM. Już teraz zachęcam do udziału, do tego, by znaleźć czas na godne przygotowanie się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 5. Nabożeństwa:
 • we wtorek o 18:00 – ku czci św. Antoniego;
 • w czwartek o 18:00 – nieszpory i do św. Franciszka;
 • w piątek o 7:30, 17:00 i 18:00 – Droga Krzyżowa;
 • w sobotę o 18:00 – ku czci Niepokalanej;
 • w niedzielę o 7:40 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;

w niedzielę o 17:45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodnik katolicki Niedziela .

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Aleksandra Bronchard z ul. Poznańskiej – Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę błogosławionego tygodnia; dzieciom i młodzieży – bezpiecznych ferii zimowych i udanego wypoczynku.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.